Perez: Nuk do të hyjmë në borxh!

dardanmiftari | Sunday, June 14, 2009 | 0 Komente

Presidenti i Real Madrid Florentino Perez insiston se klubi nuk do të hyjë në borxh pas blejres së Kaka' dhe të Cristiano Ronaldo-s.Perez madje theksoi se në afat më të gjatë kohor Real-i do të gjenerojë më shumë para. Edhe për njeriun që arriti t'i sjellë yjet si Luis Figo dhe Zinedine Zidane në Bernabeu qysh në fillim të mandatit të tij si president, kjo javë, edhe për të dhe per klubin ishte një javë senzacionale.Pas shpenzimit të €65milion për Kaka' nga AC Milan, Real është shumë afër transferimit të Ronaldos për një shumë rekord prej rreth €95milion pasi Manchester United ka pranuar ofertën.Sidoqoftë, kjo shumë e madhe parash në të dy marrëveshjet - tani Madrid thuhet se është duke bërë marrëveshje edhe për David Villa dhe Maicon - njerëzit po pyesin se ku i merr Real Madrid tërë atë shumë parash.Perez insiston se të gjitha paratë janë të klubit, duke theksuar se këto transfere do t'i hypnin vlerën dhe fitimin klubit.Ai shtoi: 'Në të kundërtën, ne vetëm sa i përmirësojmë fondet tona duke kërkuar të tri qëllimet.'Rritjen e shitjes së biletave, rritjen e vlerave ekonimike të klubit.'Paratë janë ekskluzivisht të klubit dhe jo paratë e mia.'Real Madrid fiton rreth €400milion për një vit, nga tri burimet kryesore - një e treta nga shitja e biletave, një e treta nga të drejtat televizive dhe një e treta nga shitja e mallrave sportive.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...