Arsenal futet në garë për Younes Belhanda

Ilir Tërstena | Friday, January 25, 2013 |


Edhe pse Montepellier, në një farë mënyre e zyrtarizoi si lojtar të Interit, asgjë nuk është e vërtetë, lojtari ende është pjesë e klubit francez dhe tani është duke u ndjekur edhe nga Arsenal.

Skuadra e Arsene Wenger, raportohet se kanë bërë ofertë prej 10 milionë funtave, në drejtim të francezëve, dhe tani ka hyrë seriozishtë në garë për ti siguruar shërbimet e lojtarit.

Skuadra të tjera evropjane gjithashtu e dëshirojnë Belhandan në skuadër, Fenerbache, dërgoi ofertë prej 8 milion, mirëpo është refuzuar, gjithashtu edhe Tottenham dhe Inter, mbesin në garë për lojtarin. (Betim Zeqiri/ORAinfo) 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!