Galatasaray tashmë kërkon Drogba

Ilir Tërstena | Monday, January 28, 2013 |

Galatasaray tenton një tjetër goditje të madhe pas Wesley Sneijder. Klubi turk konfirmoi zërat që qarkullonin për afrimin e Didier Drogba dhe me një komunikatë zyrtare bëri të ditur se po negocion me agjentin e sulmuesit afrikan por njëkohësisht edhe me Shanghai Shenhua. 

Sipas shtypit turk, Galatasaray i ofron një kontratë për 1 vit e gjysmë me të drejtë rinovimin edhe 1 sezon tjetër ndërsa vlera e saj do të jetë 7.5 mln Euro dhe 30 mijë Euro për çdo ndeshje të luajtur.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!