Ja "maestrot" e futbollit

Ilir Tërstena | Wednesday, January 23, 2013 |


Në futbollin evropian janë të njohur disa futbollistë që e kanë shpallur vetveten si "Maestro". Futbollistë të njohur në Evropë kanë vënë në fanelat e tyre emrin "Maestro".
Një rast i tillë u pa edhe djë në ndeshjen mes Bregut të Fildishtë dhe Togos. Ish mesfushori i Tottenhamit, Didier Zokora në fanelën e tij dje në fanelë kishte emrin "Maestro".
Para tij këtë gjë e kanë bërë edhe futbollist si Denis Bergkamp, Gianfranco Zola, Paolo Di Canio, Paul Scolhes e Gary McAllister./Indeksonline/ 

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!