Messi dhe dy rekordet e tij

Ilir Tërstena | Monday, January 28, 2013 |

Fenomeni argjentinas është bëri lojtari i parë që ka arritur të shënoj gola në 11 ndeshje radhazi në La Liga.

Këtë rekord e mbanin Luis Nazaria De Lima Ronaldo dhe Mariano Martin që kishin shënuar në 10 ndeshje me radhë.

Jo vetëm kaq, Lionel Mesi me 4 golat e shënuar ndaj Osasunës është bërë futbollisti më i ri në futbollin spanjoll që ka shënuar 200 gola.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!