Për Iniestan, Valdes është portieri më i mirë në botë

Edw | Tuesday, January 22, 2013 |

Mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta, e ka quajtur bashkëlojtarin e tij Victor Valdes, si portierin më të mirë në botë.

Është njoftuar se portieri spanjoll nuk do ta vazhdojë kontratën me Blaugranët.
“Është një vendim personal. Si lojtar, nuk dua ta humbim Victorin, sepse është portieri më i mirë në botë për mua”.
“Si person, e respektoj dhe e mbështes vendimin e tij, megjithatë secili është shef i jetës së vet”, u ka thënë 28-vjeçari gazetarëve

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!