22 muaj pa ja nda, Barca rekord lideri

Ilir Tërstena | Monday, February 04, 2013 |


Barcelona është shpallur edhe këtë muaj si skuadra më e mirë e muajit nga IFFHS. Skuadra spanjolle është bërë skuadra e parë që mbanë këtë lidershipin për një kohë kaq të gjatë.
Që nga prilli i vitit 2011, Barcelona nuk ka luhatur nga pozita si skuadra më e mirë në botë.
Në publikimin e sotshëm për muajin janar, Barcelona është skuadra më e mirë para Athletico Madridit dhe Chelseat. Real Madridi është në vendin e shtatë, ndërsa top 10-shen e kompleton Borusia Dortmund.
Top skuadrat e muajit janar:
1. FC Barcelona (España) 307,0 puntos
2. Atlético de Madrid (España) 298,0
3. Chelsea FC Londres (Inglaterra) 281,0
4. Boca Juniors (Argentina) 278,0
5. Bayern Múnich (Alemania) 274,0
6. Corinthians São Paulo (Brasil) 272,0
7. Real Madrid (España) 269,0
8. Olympique Lyonnais (Francia) 230,0
9. Borussia Dortmund (Alemania) 226,0
Universidad de Chile (Chile) 226,0

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!