Dy gjeste turpi, në La Liga dhe Premierligë VIDEO

Ilir Tërstena | Monday, February 04, 2013 |


Dy momente turpi në futboll janë parë këtë javë në dy ligat më të forta në botë, La Liga dhe Premierligë.
Gjesti i ulët për të pështyrë lojtarin u pa në ndeshjen mes Athletico Madrid dhe Betis. Lojtari i Betis, Amaya turpësisht e pështyu yllin e Athletico Madrid, Diego Costa. Gjestin e tij nuk e pa dhe nuk e ndëshkoj gjyqtari.
Në ndeshjen e Premierligës mes WBA dhe Tottenham, Goran Popov e pështyu Diego Costan e Athletico Madridit. Gjyqtari pa menduar fare e ndëshkoj atë me të kuq.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!