Hamilton në Mercedes, nuk ka start më të keq

Ilir Tërstena | Wednesday, February 06, 2013 |


Piloti anglez i Formula 1, Lewis Hamilton sot ka bërë provat e para me skederinë dhe bolidin e ri të Mercedes. Pasi braktisi Mc Laren, Hamilton ka patur një start tejet negativ me skuderinë gjermane.
Në provat e para të tij ai ka pësuar aksident duke shpëtuar për fat të mirë pa lëndime serioze. Ngjarja ndodhi në një nga terenet e Spanjës kur Hamilton humbi drejtimin duke mos arritur të frenojë. Bolidi i tij është dëmtuar në masë.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!