Valdet Rama një shqiptar në La Liga

Lina's | Friday, February 01, 2013 |

Futbollisti shqiptar Valdet Rama huazohet nga ekipi i La ligës, Valladolid.Siç njofton klubi spanjoll, sulmuesi kosovar është huazuar nga Orebro deri në fund të sezonit. 

Në rast se bind me paraqitjet e tij, ish futbollisti i Hannoverit mund të mbetet për një periudhë afatgjate në Valladolid. Kosova dhe shqiptarët në përgjithësi do ta kenë ?ambasadorin? e tyre të vetëm në La Liga në vazhdim të sezonit. Pasi Orebro kishte rënë nga liga e parë suedeze, Rama vendosi të largohej, ndërsa në fund e gjeti një ekip cilësor. Përfaqësuesi kosovar e ka zgjedhur fanellën me numrin 23.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!