Bombardohet Irlanda nga hettrik-u i Ronaldos (Video)

Ilir Tërstena | Saturday, September 07, 2013 |

Super Ronaldo shkëlqen. Portugalia arriti një fitore të madhe 4-2 në Irlandën e Veriut, duke i rrëmbyer kryesimin e grupit F, Rusisë.Golat për Portugalinë u shënuan nga Bruno Alves (21′) dhe tre gola të tjerë nga Ronaldo (68′, 77′ dhe 83′) ndërsa për Irlandën e Veriut golin e vetëm e shënoi Jamie Ward në minutën e 52-të.Në Grupin F, kryeson Portugalia me 17 pikë para Rusisë me 12 pikë.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!