Laudrup: E ardhmja e Michu, e paqartë

Ilir Tërstena | Monday, September 23, 2013 | 0 KomenteTrajneri i Swansea, Michael Laudrup e ka pranuar se sulmuesi, Michu mund të largohet që në Janar nga klubi uellsian. 

Sulmuesi spanjoll ka shënuar 15 gola në 35 paraqitje në Premier Ligë dhe po impresionon me formën e tij të mirë. ''Gjëja më e rëndësishme është se çfarë dëshiron lojtari. Michu dëshiron të qëndrojë. 

Ai donte të qëndrojë edhe pas sezonit e parë sepse ai në sezonin e dytë dëshironte ta fitonte trofeun e Europa League''. ''Cfarë do ndodhë në të ardhmen? Nuk e di, lojtari do ta vendos se çfarë dëshiron'', tha ai./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...