Lëndohet Ronaldo, lehtë për Brazilin

Ilir Tërstena | Sunday, September 08, 2013 |

Ylli i Real Madrid është “dhunuar” gjatë eliminatores së të premtes, prandaj stafi mjekësor e ka ndaluar që të jetë në fushë për miqësoren e datës 10 kundër Brazilit, e cila do të luhen në Boston, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Për këtë arsye, përballja e parë mes CR7-ës dhe brazilianit Neymar duhet të shtyhet për më 26 tetor, kur Reali të udhëtojë në “Camp Nou” kundër Barcelonës, takim i vlefshëm për Primera Division.
Sipas burimeve pranë “Seleçaos” së Europës, Ronaldo ka disa probleme me tendinat e gjurit. Kjo përballje pa Ronaldon do të jetë më lehtë për Brazilin/Fish Media/

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!