Raport: Frankfurt 1-2 Dortmund

Lina's | Sunday, September 01, 2013 |

Dortmund ka regjistruar edhe fitoren e katërt në Bundesligë duke mposhtur si skuadër mysafire Frankfurtin me rezultat 1-2. 

Shpëtimtari i Dortmund doli të jetë transferimi më i ri nga Shakhtar Mkhitaryan i cili shënoi dy herë në minutat 10' dhe 56' ta takimit. 

Për vendasit ishte Kadlec i cili shënoi në minutën e 36' të takimit, për të shënuar vetëm golin e nderit në fund. 

Dortmund merr pozitën e liderit në Bundesligë me plot 12 pikë, ndërsa Bayern Munchen zhvendoset në të dyten me 10 pikë./veqsport

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!