The Reds skuqin Ujqit

dardanmiftari | Saturday, January 22, 2011 | 0 Komente

Liverpooli ka shënuar fitore të lartë me rezultat 3-0 në udhëtim te Ujqit e Wolverhamptonit, duke dalë edhe zyrtarisht nga kriza e thellë rezultateve.
Liverpooli hyri në këtë takim me ide të qartë. Pas një depërtimi fenomenal nga Raul Meireles, ky i fundit e gjen të lirë Fernando Torresin i cili bëri atë që di të bëjë më së miri, 1-0 (36’).
Me të filluar pjesa e dytë, në skenë del Raul Meireles që vë në pah aftësitë e tij prej specialisti nga distanca, duke shënuar një gol të jashtëzakonshëm nga diku rreth 25 metra (50’) për 2-0.
Gjithë ajo që mbeti ishte që zyrtarizimi i fitores së lartë në minutën e fundit (90’) nga Fernando Torres që realizoi golin e dytë në këtë takim dhe të tretin për Liverpoolin.
Me këtë fitore Liverpooli e sheh veten në pozitën e 10-të me 29 pikë, me vetëm pesë pikë më pak se vendi i gjashtë që i takon Sunderlandit.