Manchester United

dardanmiftari | Wednesday, July 01, 2009 | 34 Komente

Manchester United është në klub profesionist futbolli, që ndodhet në Manchester, Angli.


Është klubi më i suksesshëm në futbollin anglez, duke fituar 19 tituj të Premier League, një rekord prej 11 Kupa FA, 4 Kupa të Ligës, 2 tituj të kampionit të botës, 3 UEFA Champions League dhe 1 Kupë të UEFA-s.

Stadiumi në të cilin zhvillon ndeshjet Manchester United quhet "Old Trafford" me një kapacitet prej 75.957 ulësesh.


Ndryshuar së fundi: 20 Maj 2012

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

34 comments:

 1. Mancha pa C.Ronaldon nukk ka qa bonn po apettt e ka rooneyn e shum tjer qe mujn me ja dal se C.Ronaldo osht Nr.1 i pa zavensushem

  ReplyDelete
 2. Njerzit qe e din se qka osht futbolli E din se MANCHESTER UNITED osht ekipa ma e fort ne rruzullin roksorr

  Leni ju ato realat barcelonat e livermutat se sen ska prej tyne dy lidhje me futboll si kan


  MANCHESTER UNITED THE BESSSTTT

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 4. shuni bre se REAL MADRIDI osht ma i miri ska skuadra tjera gjithashtu edhe KAKA normal

  ReplyDelete
 5. o man utd ka vdek

  ReplyDelete
 6. Ekipa ma e madhe ne EVROP osht MANCHESTER UNITED
  E sa per tu vloraa tkisha preferu te shkosh te kcejsh prej ballkonitt ..
  perr at ekip tenden qe e donkee

  e sa per liverpulin 4 humbje rren edhe njo te dielen prej manchester united mjafton per tu fundosur liverpuli


  ONE UNITED

  ReplyDelete
 7. manchester united e ka baben e fort sir alex FERGUSON met mdhaja,kqyrni klubet tjera veq po i ndrrojn trajnerat.FERGUSON e din qysh qdo levizje te djajve te kuq.ekipi ma i miri edhe ma i suksesshmi ne angli.tkallxojn titujt ju qe po e shani united-in.astriti

  ReplyDelete
 8. klubi ma i famshem ne bot esht mi ni emer manchester united

  ReplyDelete
 9. manchester united juv kall ket ekipev pythen golla

  ReplyDelete
 10. Manchester United eshte ekipi me i mir ne bote
  Mancha are number 1 in the world
  Nese e din dikush diten e themelimit te Manchesterit ju lutem kallxoni Vitin edhe daten
  ja di per ndrer ju lutem kallxoni

  ReplyDelete
 11. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 12. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 13. chelsea osht ekip ma i fort se man.utd ahahhahhaaa

  ReplyDelete
 14. man utd themelohet me 1878 nga nje grup ergatesh hekurudhe te kompanise lanksair-jorksair,dhe vendosen ta quanin NJUTON HITH qe sot quhet MAN UTD

  ReplyDelete
 15. me pas mundsi t shkatrroj me durt e mia qe e mujte milanin qe se laee me shku deri ne finale e mi shkel krejt ekipet po ndodh kani her edhe ekipet ma t forta ne bot me hups i MILLANOOOOO

  ReplyDelete
 16. te qifsha man-utd
  se lidhje ska bre
  edhe harrone ma-utd
  a morrt vesh ju kush jeni me man-utd
  se LIVERPOOLI JU SHKEL EDHE JU KA SHKEL EDHE DO JU SHKEL PERGJITHMON A MORRT VESH OOOOO NJERZ BAJATAA PO JU SPO MERSHI VESH SEN ME FUTBOOLL

  ReplyDelete
 17. sot e moret pergjigjen nga man utd ti dhe liverpuli jot qe jeni humbesat e shekullit,qe shpresoni kot per ne champions,kurse per kampionat mos shpresoni kurre se ka nje mbret qe quhet MANCHESTER UNITED

  ReplyDelete
 18. Ne qoft se mendoni qe ka ekip ma te madh(fort)se manqa po ju them qe gabim e keni, se maqesteri ndoshta nuk asht ma i miri por ma te mir nuk ka.

  ReplyDelete
 19. o chelsea o ma i miri e ka perzhit te shtunen aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa edhe pej bajerni hupi ppppppppphhhhhhhhh tani pej thoni ekip

  ReplyDelete
 20. united eshte ekipi me i forte ne bote i doi ta fitoj titullin e kampionit se eshte nje ekip luftarak qe nuk dorezohet deri ne fund edhe puls e ka trajnerin me te mir te rruzullit tokesor ai eshte bossss
  UNITED THE BEST CLUB I NTHE WORLD
  FERGUSON THE BEST COACH

  ReplyDelete
 21. I am from england, from Manchester. The Fergie calls man utd : One team, one dream, one power and together they'll win the premiership.. I do not understand albanian.... MAN UTD: FREGIE'S DREAM TEAM

  ReplyDelete
 22. O daj skka me manchen bree veq lodhesh qellzi qorrskii e fitoj ket titull po ta jap besen qqe sezonin e ardhshem ka me mar me premier lig me lig te kapioneve me krejt a e ke pa qkka i mnarojkke bayernit bree veq me hile e qiten rafaelin bre ropt ... referit

  ReplyDelete
 23. o leme manqesterin se dybet sdi as topin me rok po interi po i qkoq te gjitha ekipet e botes hahah manqesteri ka rana ne fun te piust fakju manqester

  ReplyDelete
 24. o ska me manutd nr.1
  E ju qe folni per ta keq veq qa jakini inati se manqa po i lodh e poi i shkatrron qdo kundershtare qe po i del perpara oki
  hehe ska si united nje gje ka thene FERGI;ONE TEAM ONE DREAM ONE POWER AND TOGETHER WILL WIN FOREVER;
  UNITED ME EMER DJAJT E KUQ ME ZEMER NGA MANCHESTERI POP VIME KEJTVE TUTEN PO IU SHTIM
  4-EVERRRRRRRRRRRR

  ReplyDelete
 25. o man.utd oshte champione e qata qe po folin keq per manchen le te palojne se sdin cha oshte futbolli

  ReplyDelete
 26. o ju sdini qa oshte futbolli se veq e sihni naj ekip qe e ka naj lojtar te forte e tani bahen me qat ekip si barqa qe e ka messin te forte se mja hek messin bahet ekip i dopte e mancha i ka krejt lojtart e forte manchester united champione

  ReplyDelete
 27. Manchester Utd je nr.1 edhe i prsh. te gjith ata tifoz te manchester Utd tung klm ju dua

  ReplyDelete
 28. une mendoj se manchetser utd asht sivjet shum ne form te mir por mos harroni se manchester city nuk e ka let
  me barcelon dihet qe nuk krahasohet

  ReplyDelete
 29. ma i foryi man utd

  ReplyDelete
 30. man utd ma i forti i anglis e i gjith botes

  ReplyDelete
 31. machesterin e kena numrin 1 ne bote dhe ne univers a e pat qi hupi barqa lene at leo pordhe messi pa runi asht ma i miri pa lene pshhhhhhhhhhhhhh

  ReplyDelete
 32. manchesteri eshe numer 1 dhe ma i miri asht edhe ka mu kan gjithmon MAN.UTD

  ReplyDelete
 33. Manchester United FOREVER champion dhe as ka patur as ka dhe as do kete skuader me te mire se manchesteri i FERGUSONIT...... keep going Manchester United with your father SIR ALEX FERGUSON GGMU.......

  ReplyDelete

Shkruani Komentin Poshtë...