Chelsea

dardanmiftari | Wednesday, July 01, 2009 | 54 Komente

Chelsea Football Club ndryshe të njohur si "Blutë" ose paraprakisht si "Pensionerët" është klub futbollistik profesionist i me qendër në Londër.


I themeluar në vitin 1905, ata luajnë në Premier League dhe në pjesën më të mirë të historisë së tyre kanë qenë në majat e futbollit anglez.

Chelsea ka qenë kampion i Anglisë plot katër herë, shtatë herë ka fituar FA Cup, League Cup katër herë, një herë Ligën e Kampionëve dhe UEFA Cup dy herë.

Ndryshuar së fundi: 20 Maj 2012

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

54 comments:

 1. clubin qka e dua mas shumti ne jete ky eshte e du me shpirt

  ReplyDelete
 2. te amo chelsea

  ReplyDelete
 3. chelsea ma e mira ne rruzullin tokesor

  ReplyDelete
 4. chelsea ia bon bajat tonave e posaqerisht manchesterit

  ReplyDelete
 5. chelsea ia u bon bajat tanve e posaqerisht manchester united

  ReplyDelete
 6. kjo po deshmohet chelsea ia u rras e ia u plas

  ReplyDelete
 7. chelsea champion

  ReplyDelete
 8. ekipi ma imire ne kete bote barcelona as tu thembra nuk i afrohet chelseat

  ReplyDelete
 9. chelsea i mujti ton ne angli ka me i mujt edhe ne ligen e kampioneve se eshte i forte e per kete nuk ka fjale e kush nuk e don le te plasin zemra le t iu kup

  ReplyDelete
 10. i ka lojtaret perfekt-drogba,lampard,joe cole,ballack,terry qe ia u bene terr,anhelka,eshley cole,peter cech,alex,e shume te tjere iu kallin

  ReplyDelete
 11. nuk e di pse e dojne manchesterin e barcelonen kur o chelsea ma e mira ma e bukura bashke me milanin e real madridin

  ReplyDelete
 12. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 13. o ma e mira eshte

  ReplyDelete
 14. hajde chelsea zemra jone champione pergjithmone

  ReplyDelete
 15. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 16. chelsea ma e forta ne rruzullin tokesor

  ReplyDelete
 17. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 18. kqyre drogben po mi lan po mi sos chelseaaaaaaaaa te amo te ciero

  ReplyDelete
 19. blute e londres jone te kallt ka me i fitue tona kupat qa i ka para veti se jone te forte

  ReplyDelete
 20. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 21. ma e forta o chelsea a e dini keta

  ReplyDelete
 22. o nuk ka ma te forte bre

  ReplyDelete
 23. ma e mira eshte

  ReplyDelete
 24. te amo cccchhhheeeellllsssseeeeaaaa chelsea

  ReplyDelete
 25. ti je ka me dhimbesh me ket chelsin qfare histori ka bre ky klube kure nuk e ka nje titull evropian po nejse skam qka me then per te..............Liverpool eshte ma i madhi

  ReplyDelete
 26. chelsea eshte ma i forti ne bot skam

  qa me fol po e du me shpirt krejt mundet mi mujt veq q i ka lojtart e lendum ka lojtar profesionist peter
  cech john terry alex jose bosingwa ashley cole micheal ballack michael
  essien florent malouda joe cola nicolas anelka didier drogba e jo barcelona pygjol hahahah ne ligen e kanpionev e ka sos veq qai refer qe si ka dhane 5 penala per chelsea le te qijet chelsea ma i forti

  ReplyDelete
 27. XHULIANI VUSHTRRI23 January, 2010 15:30

  po shikoni chelsea eshte nje nder ekipet me te mira ne kte planet dhe do te jet per derisate jen keta lojtar qe i ka sot e sa per man.united e arsenal jan maxhup te bardh ndoshta dikush nuk e din se qka eshte maxhupi i bardh vetem ashtu jan.CHEKSEA kysmet sivjet premierligen PO e ligen e kampionve normal qe po se jemi te FORT FORT SA QE SKA MA ,,,,,,....

  ReplyDelete
 28. Barca Ma E Forta osht be

  ReplyDelete
 29. chelsea ma i forte krejt mundet mi mujt nj nga nj e ju qe se doni muni me plas se xhelozia hhahhaha
  a sja keni pa lojne qysh e ka perfect a kin pa nj hr qfar lojtar ka cech alex carvalho bosingwa ivanovic a.cole essien ballack lampard mikel malouda joe cole drogba
  sturridge etj.e mor qa e doni bre ju qit barcelon mesi henry ose pedro ibrahimovic menoni se kta lojtar dijne dicka po qfarti o njerz 2009 ne ligen e kanpioneve a e ka sos barcelonen po ani tung fillikatu s pot njehhh veq tash kunder arsenalit ishalla i lun drogba se nese si lun m duket se qelsi e ka hanger gjith qelsit si lujn s paki nga 5 lojtar e kuder arsenalit ishalla i lujn t gjithet dhe ishalla fiton premier league fa cup craling cup uefa champions league e kampionatis boteror te ekipve tung!!!!!!!!

  ReplyDelete
 30. chelsea o ma i forti plasni tjeret perveq realit e milanos

  ReplyDelete
 31. o ma i forti o chelsea man utd po me vjen gjynah hhhhhhhhhhhh edhe ti barcelone

  ReplyDelete
 32. chelsea champion in the world

  ReplyDelete
 33. chelsea ma e forta po e fiton premierligen kismet man utd plas kris kup

  ReplyDelete
 34. chelsea eshte ekipi ma i madh ma i fort ne bot ata jan champion ata kan lojtart ma te famshem ma te mirt kan nje super menagjer gjithqka qe ka te beje me chelsea eshte prestigjoze.urrrrraaaa LAMPARD DROGBA MALOUDA KALOU TERRY ANELKA BALLACK DECO MIKEL ESSIEN JOE COLE ALEX IVANOVIQ A.COLE BOSINGWA CARVALHO CECH FERREIRA STURIGHE HILARIO TURNBULL ANCCELOTI= "CHELSEA FOOTBALL CLUB"

  ReplyDelete
 35. 1.CHELSEA ---- CHAMPION
  2.R.MADRID
  3.BAYERN MUNICH
  4.MILAN
  5.INTER
  6.TOTENHAM
  7.SUNDERLAND
  DOBESIRAT E SHEKULLIT 21 JAN:MAN UTD DHE BARCELONA DOBESIRA JENI JU
  TUNG NGA ISMAJL BINAJ VIII-1 ARBAN PRIZREN

  ReplyDelete
 36. o sa shum e du bre chelsean

  ReplyDelete
 37. liverpool nr1 edhe qetsii ju lutem sdini ju qa o klubi edhe kon duhet me dasht duhet me dasht liverpoolin se ata jon kreit njesha YOU NEWER WALK ALONE

  ReplyDelete
 38. o Chelsea ka kapacitet per loj be daj e lidhin lojen . sezonin 2009-2010 man.unitedin 2 her e mujti edhe vend vet edhe si mysaifr arsenalin edhe wend wet edhe si mysafir liverpolin edhe wend wet edhe si mysafir plus sa e ka pas gollaverazhin ja 15-20 golla sa loj i ka mujt 8-0 e 7-0.. number one chelsea (:L)(:L)(:L)(:L)(:L)

  ReplyDelete
 39. CHelsea ne champions league ne vitin 2011 eshte favorit...!:D

  ReplyDelete
 40. kete vit chelsea do të shkëlqej do ta fitojë premierligënangleze ligën e kampionënve carling kupën fa kupën superkupën e europës edhe kupën e botës për ekipe se është superiore chelsea chelsea chelsea chelsea chelsea chelsea -champion in the world

  ReplyDelete
 41. qelsi ekipi ma i mir e dua me zemer te egjith ata qka mendojn ndryshe ta din qka gabojn shum edhe sivjet i dojm te gjith titujt e munshem

  ReplyDelete
 42. drogba anelka lampard jan yll te medhenj si messi e david villa

  ReplyDelete
 43. albi me shoket e vet me te mir11 September, 2010 21:46

  chelsea u i mir po me liverppool nuk mun mushty e as me barcen

  ReplyDelete
 44. the best chelsea champions

  ReplyDelete
 45. chelsea i duhen c.fabregas xavi d.forlan the traeri hidding me kon numer 1 en bot

  ReplyDelete
 46. chelsea si pensionera huahauah

  ReplyDelete
 47. SI pas mendimit tim ne finalen e champions league do te jet fc chelsea vs rela.madrid dhe mendoj se do te fitoj chelsea

  ReplyDelete
 48. o badihava e kini se veq DIDJO DROGBA e mun man UNITEDIN
  leje ma qe u edhe TORRESI aty
  spo guxojn mi bashku DROGBEN edhe TORRESIN se e din qe ja bajn bajat futbollin manqesterit

  ReplyDelete
 49. o skini qa thoni per CHELSEAN se veq DIDJO DROGBA edhe FERNANDO TORRES e mun krejt anglin e bash qita dy spo mujn mi ba bashk se e din qe ja bajn bajat krejtve futbollin

  ReplyDelete
 50. o skini qa thoni per CHELSEAN se veq DIDJO DROGBA edhe FERNANDO TORRES e mun krejt anglin e bash qita dy spo mujn mi ba bashk se e din qe ja bajn bajat krejtve futbollin

  ReplyDelete
 51. CHELSEA ekipi ma i mir ne boot.
  I love forever f.c CHELSEA
  1.CHELSEA
  2.ARSENALI
  3.MAN UTD..........

  CHELSEA,CHELSEA,CHELSEA

  ReplyDelete
 52. ej kush ja ka inati chelsea-t veq mund me ju kap pe dini ju ku e kush mendon se chelsea ka rival tfort atther do ta shohim me kalimin e kohes adhuruesve te chelseat mundem me ju than qe duhet me dhan mbeshtettje maksimale per ekipin me te mir ne rruzull dhe ta motivojm me shum ekipin qe ti iav hup bussollen dobcave klm chelsea kk

  ReplyDelete
 53. LIVERPOOLI ASHT MA I FORTI E CHELSEA PASI TI E FERNANDO TORRES ME STVEN GERARD YJET E FUTBOLLI PA ATA DY FUTBOLLI DO TE ISHTE ZERO TE AMO LIVERPOOL-TORRES-GERARD EDHE KREJT TIFOZAT E LFC LIVERPOOLIT

  ReplyDelete
 54. ne cilin vend ash liverpuliu
  tash

  ReplyDelete

Shkruani Komentin Poshtë...