Barcelona

dardanmiftari | Wednesday, July 01, 2009 | 83 Komente

Barcelona është një klub profesionist futbolli, që ndodhet në Barcelonë, Spanjë.

Është klubi i dytë më i suksesshëm në futbollin spanjoll dhe ka fituar 21 tituj të La Liga-s, një rekord prej 25 Kupa të Spanjës, 10 Super Kupa të Spanjës, 4 tituj të UEFA Champions League dhe 4 tituj të Kupës së UEFA-s.

Stadiumi në të cilin zhvillon ndeshjet Barcelona quhet Camp Nou me një kapacitet prej 99.354 ulësesh.

Nryshuar së fundi: 20 Maj 2012

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

83 comments:

 1. barcelona eshte ekip shum i mir megjithse thash e thamet po thojn se real madirt ka ber perforicime me te mira ne bot po barcelona eshte skuader me e mir se te gjitha edhe ja u roj skudetun ne Lig chamipons edhe ne La Liga barcelona (L)

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 4. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 5. ooooo ju njerez ju jeni budalle po barcelones askush smun mi bo sen te hanksha realin e chelsin e manchen po barca me e qart mesi nesta ibro xavi henry alves qa po doni ma shume more more budalla te dreqit

  ReplyDelete
 6. Pershendetje per gjithe tifozet Barcelones,edhe e kam nje keshill per gjithe tifozet e tjere:
  Duhet me ja pranu sukseset ekipit qe po mbizotron ne futboll sidomos viteve te fundit,me kupat kryesore te evropes dhe te botes duke i thyer te gjitha rekordet.
  E sa i perket Qelsit,Interit,Manqesterit,Realit etj etj,ju vjen koha edhe atyre kah 2015,deri ate here jemi ne BARQA...!

  ReplyDelete
 7. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 8. ju qe po e shani Barcelonen,po bani gabim,sepse ajo po bahet secilen here e ma e forte.
  qelsi,manqesteri,reali etj etj per barcelonen jane si osasuna.
  Ju qe po shkruni per qelsin edhe po shani ,ma mire mos folni hiq,sepse nuk kini ekip per cilin me fol.
  Qelsi ashte i forte per sunderlandin,boltonin,se per evrope ju nuk kini fitu kurr as nuk keni me fitu kurrr asnje kup....hahaha,gjynah...!

  ReplyDelete
 9. he he he barcelona o ju njer ekip ma i fort se barcelona sun gjani po mus u ba inbudall me pasam rak realin interin qelsin arsenalin man.utd milanon etj se qit ae kipe i mun xerezi edhe kush ja ka inati barcelones ja q... nenan

  ReplyDelete
 10. po mos e lavderoni shum se ket vit e ka hup la ligen e mos e perkrahni shum se kur te hup tani skeni qka folni runi fjalet per ma von se ma von reali esht aj qe nuk i kursen fjalet......................

  ReplyDelete
 11. Barcelona esht nje nder ekipet me te mira ne bott,barcelona nuk do te ishte e mir po te mos e kishe super yllin boteror Lionel Messi sepse aii esht lojtar qe ben diferencen ne fush dhe pa dyshim esht lojtar ma i mir se C.ronaldoo edhe ko me kan gjithh edhe kysmet ka me fitu ne EL Clasico te shtunen ka me ti sill lojtart Messi huahauhauah ju pershendes shum nga adhuruesja e flakt e Barçes:d

  ReplyDelete
 12. jo barcelona o ekip qi munet me u shty me osasunen e xerexin se qelsi ja bo bajat kurdon ne el clasico reali fiton 4-1 haaaa edhe kush ja u ka inati chelsit e realit ja q...... nanen

  ReplyDelete
 13. o shok e shoqe tifoz e tifoza te barcelones mos jav ndoni veshin tjereve qka flasin per barcen po shihet kushp po lun ma mire e ata qe folin keq per barce jo vetem barces po edhe neve gjithe tifozev
  e na hankshi prapa/////nicen
  qishtu muj me ju than
  se ????????uahahuahuha

  ReplyDelete
 14. prapanicen ia hankshi chelseas e realit e milanos eeeeeeeeeeeee ju kenaq prapanica

  ReplyDelete
 15. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 16. barcelona a futbolliste me praktike te madhe messi a i mire dhe ska me te mire ma te mire a s nja ska mu ba bulum ata messi deri qitashti i ka sha 31 golla e 1 penallti ibra i ka dha 17 golla e 2 penalltia pedro i ka dha 10 golla bojan i ka dha 7 edhe sendy keita i ka dha 6 golla mbrojtjken ma te mire se te barcelones nuk ka pyoll e pike nuk leshojne pe kurrr

  ReplyDelete
 17. tung per tifozat e barçes na jemi ma te miret "reali osht shum i vogel kunder neve" hehe "i love yoy messi you are the best"

  ReplyDelete
 18. barca veq vazhdo me kete loj se je nder ekipet legjendare

  ReplyDelete
 19. Barcelona osht ekipa ma e mir ne bot a ju tjerit psshhttt zonin mo vu ngjoj...Forca Barcelona...Forca Jashtoksori Mbreti Messi

  ReplyDelete
 20. barcelona eshte ekipi me i mir ne bot me futbollin me te bukur me nje mbrojteje te hekurt mesfush briliante dhe nje sulm shkatrrues barqa champion

  ReplyDelete
 21. se pse barcelona eshte ekipi me i mir ne bot tregoi edhe nje rezultati kunder real valladolid barqa champions 2009-10

  ReplyDelete
 22. barca esht e papame....1...messi 4ever

  ReplyDelete
 23. BARCA CHAMPION25 May, 2010 21:49

  o barca esht edhe ka mu kan ma e mira dhe ska kush e mbrin barca champion veq vazhdo?po tash edhe me transferimin e david villa sulmi shum e ma shum po perforcohet dhe per qdo skuader kundershtare do ta friksoj ky sulm si esht:l.messi,d.villa,ibra ose pedro rodrigues sul i frikshem per secilin kundesrshtar por sidomos per realmadridin BARCA CHAMPIOOOOON VEQ VAZHDO.

  ReplyDelete
 24. o barcelona dhe vetem barcelona se reali te marrshin eton,drogben,gerrard kon te dojn barcelona fiton gjithmoon bbbbbbbbbbbbbbbbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrccccccccccccccccccccccccceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllllloooooooooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaaaaa ma e mira tung tung nga arti nga lumbardhi

  ReplyDelete
 25. o qa jeni tu e dasht ket barcelon t dopt qe ska lidhje me fuutboll veq nje messi qe jep gola e qe e kalon krejt ekipin kundershtar se barcelona ka porth kunder chelseit 2009 ne ligen e kampioneve se ka dit kryt ku i ka e dopt ani iniesta fmij me prek krezohet as shus s ka hhaahhaahhaahah po qfar barcelona halahile

  ReplyDelete
 26. ooo Ju qa dush thuni weq si BARACELONA(Messi) skaa:S
  oo as real as inter sun bahet BARCELON:d

  dihet kon e ka BARQA :P
  ***L I O N E L M E S S I ***.

  ReplyDelete
 27. barcelona osht ekipi ma i miri ne bot kta dine veq lodhnni palidhje se nuk ka kush ja shkon barqes qe po thoni interi interi a e pat dje atletiko madridi e mposhti bravo i qoft

  ReplyDelete
 28. real madridi osht ma i forti veq masi e mund barcelonen hahahaha

  ReplyDelete
 29. barcelona eshte nje skuader e vjeter dhe e ka yj te medhenj si per shemull messi d. villa iniesta xavi mascherano .etj ekip shum i fuqishem veq vashto klshtu je shum i mir

  ReplyDelete
 30. barca osht ekipi me imir ne bot the ska ma ... si lionel mesi dhe xavi..

  ReplyDelete
 31. barcelona asht ekip ma i mir ne borr :P:P

  ReplyDelete
 32. BarceLona do te fiToj Ne eL cLasicO 1-sh Barcaaa

  ReplyDelete
 33. real madridi osht ma i fort pa dyshim se ky ekip ka shum super ylla si:C.RONALDO,BENZEMA,KAKA,HIGUAIN,OZIL etj....... edhe pse vlla kit ekip e krahasoni me barcelonen e cila nuk i afrohet ngat as per ni milimeter realit.Pershendetje per te gjith fansta e REAL MADRIDIT.

  ReplyDelete
 34. barcelons me messin do te shkelqej e sidomos me david villen por reali kush e adhuron prapanicen le te na kafshon tanve qita qi pe dojm barcen

  ReplyDelete
 35. skini qka thoni barqa ekipi ma i mir ne bot(L) e jo real madridi edhe duhet mi ardh marre qe e mujti barqa 5-0 si me lujt baarqa me almerian (L)barqa(L)

  ReplyDelete
 36. REAL MADRIDI OSHT SUPER EKIP I PAKRAHASUR ME KERKON E SIDOMOS ME barcelonen...

  ReplyDelete
 37. barcelona asht ma e mira po kush ja ka inatin jan krejt budall

  ReplyDelete
 38. ej bacelona asht ma e mira nar tan vetem kush ja ka inatin

  ReplyDelete
 39. për fat te keq barcelona osht ma e keqjaa

  ReplyDelete
 40. BARCELONA ESHTE SUPER EKIP MADRILENAVE U VIN INAT SE I SHKATRUAM,TA DINE TE GJITHE NUK KA EKIP SI BARCELONA JANE ME TE MIRET DHE KANE LOJTARET ME TE MIRE NE BOTE!

  ReplyDelete
 41. ooooooooooooooooooo me messin skaa ma veq kush ja ka inati ishalla pelcet sidomos morinjo me klubin e vet

  ReplyDelete
 42. kush ja ka inati yshalla pelcet se barqa s mundet aq leht

  ReplyDelete
 43. ooooo budall jan ata qe e dojn realin po barqa e kup amo bash e mytt kejt eeesa per yyllaa barqa e ka veq ni yll (messi)qe vlen sa kejt yllat e realit(qe s ka asnja) hyni vlla ne boten e ftubollit modern ku ben pjes vetem BARCELONA ...

  ReplyDelete
 44. messi asht ma i miri ne bot dhe e sill ronaldon

  ReplyDelete
 45. resa me gjith zemer deshiron qe messit fitoren e topit te art te ja uron dhe ronaldon ta ngushllon lowe barcelonnnnn

  ReplyDelete
 46. oooooooooo kush nermal qe messi e fiton topin e art se e meriton se ronaldon dhe gjith lojtaret e realit,te ekipave tjer i sill <<>> LOVE.

  ReplyDelete
 47. barcelona ka qen eshte dhe do te jet skuadra ma e mir ne bot se paku edhe 5vitet e ardhshme barcelona champion

  ReplyDelete
 48. barcelona ka qen eshte dhe do te jet ma e mira ne bot edhe per 5vitet e ardhshme pooooo barcelona champion

  ReplyDelete
 49. ****BARCELONA**** ****CHAMPIONS****

  ReplyDelete
 50. po shihet qe edhe perberja e 5te e barcelones po fiton huahuahua BARCELONA THE BEST

  ReplyDelete
 51. ska bre ma te fort se Barca po sdi qka po shkruni palidhje
  edhe ju se po e shanii ??????????
  percjellni klubin e juve te preferum e mos u merrni me klube tjer
  se BARCELONA sdin per humbje e mer malli naj here me hup hjahahaah

  ReplyDelete
 52. barcelona the best fourever

  ReplyDelete
 53. oooooooo barcelona jan ma te keqit ne botë sidomos me kerpudhen e cjapin kukuku

  ReplyDelete
 54. barcelona ka qen eshte dhe do te jet skuadra ma e mir ne bot se paku edhe 5vitet e ardhshme barcelona champion

  ReplyDelete
 55. ne ligen e campionve shorti ve perball barcelonen kunder shaktar ndersa real madrid totenhem fituesi ne keto duele do perballen mes veti sipas meje barqa do eliminoj shaktar kurse real madridi do eliminoj totenhemin e ne gjysem finale barcelona real madrid kunder chelsea inter barcelona do e mposht realin chelsea interin dhe finalja do jet barcelona chelsea ku do behet campion faviriti kryesor BARCELONAAAA

  ReplyDelete
 56. sipas mendimit time barq do ta eliminoj shaktarin kurs real.madridi tothami dhe do te perballen en gjusemfinale ku reali.madridi do ta mposht barqen kurse en qerikfibalen tjter interi do ta mposht shallke dhe man.utd do ta mposht chelsea kurse man.utd ne gjusemfinale do ta mposh interi kurse en finale te chamions league rela,m vs man.utd

  ReplyDelete
 57. Barqa dhe vetem Barqa,
  realit i ka mbet vetem emri dhe titulli ish mbreterit...

  ReplyDelete
 58. barcelona do eleminoj shkatarin pastaj ne gjysemfinale do eleminoj real madridin e ne finale do eleminoj chelsean

  ReplyDelete
 59. finalja e wembley do jete barcelona man utd ku barcelona do shpallet campion

  ReplyDelete
 60. barcelona the best namber one fcb we all love you

  ReplyDelete
 61. ReaL Madrid 4eVeR Winn!(Y)
  Tani me e ka fituar copa de la rey i ka mbetur edhe champions league dhe la liga se shpejti edhe kto do te ndodhin :D(Y)

  ReplyDelete
 62. barcelona vs manutd ne finale te liges se championve mendoj se do fitoj barcelona ndoshta 2-1

  ReplyDelete
 63. barcelona l.messi jan ma teee mirtt ska kush qe e ndal messi as bacelonen barcelona eshte njera nder skuadrat me te bukra dhe i ka lojtart shumm the mir boll e ka qe veq manch.united-real-madrit qito dyja i mun gjith..... sdi qka me than tjeter gje....... tuung nga tonii skenderaj email goni.12@live.com

  ReplyDelete
 64. barcelona l.messi jan ma teee mirtt ska kush qe e ndal messi as bacelonen barcelona eshte njera nder skuadrat me te bukra dhe i ka lojtart shumm the mir boll e ka qe veq manch.united-real-madrit qito dyja i mun gjith..... sdi qka me than tjeter gje....... tuung nga tonii skenderaj email goni.12@live.com

  ReplyDelete
 65. barcelona ekipi ma i mire ne boteeee ......<3<3<3 MESSSSSIIIIIIIIIIIIIIIIIII njee jashtoksor dhe legend .

  ReplyDelete
 66. barca eshte nje ekip qe vin nga planet tjeter ..... dhe besoj se ka per ta ruajtur kete ritem ...........

  ReplyDelete
 67. barcelona ka me mujt realin me 14 gusht 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 dhe gjithashtu me 17 gush 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

  ReplyDelete
 68. reali esht me i fort se barcelona

  ReplyDelete
 69. 5-0 2-0 3-2 barcelona e mun realin (e deklason

  ReplyDelete
 70. do themi qe ishim dhe neve ne kohen e barcelones.......

  ReplyDelete
 71. po nuk ki qka me komentu barqa asht ma e forta ne planet edhe jasht tij se ka njerz te planetit tjeter

  ReplyDelete
 72. barca ka futboll te papare pavarsisht se reali ka 9 kupapor prape barca eshte me e mire sepse ajo pavarsish se humb gjende ne sulm lot

  ReplyDelete
 73. FCbarcelona gjithmon ashte e para dhe do te mbetet

  ReplyDelete
 74. Barcelona gjithmon asht e para dhe do te mbetet

  ReplyDelete
 75. milano ta shzuk barcelonen zotriiii

  ReplyDelete
 76. arca te kenaq kur luan ben loje madheshtore

  ReplyDelete
 77. barcelona ekipi ma i miri ne bot

  ReplyDelete
 78. Barcelona asht ma e mira ne bot mos haroni

  ReplyDelete
 79. ThE bessT Bara Like Mesii Love /Xovi) (King/Iniesta)Capiten Poyol Leckup Valdes

  ReplyDelete
 80. sigurisht qe eshte me e mira e ka rrahur realin nga 2006 deri ne 2012 ndeshje pas ndeshjes duke perfshir edhe 5-0

  ReplyDelete
 81. barcelona 4 ever forza barca


  ReplyDelete

Shkruani Komentin Poshtë...