Milan

dardanmiftari | Wednesday, July 01, 2009 | 47 Komente

Milan është klub profesionist futbolli, që ndodhet në Milano, Itali.

Është një ndër klubet më të suksesshme të Italisë, duke fituar 18 tituj të Serie A, 5 tituj të Kupës së Italisë, 6 tituj të Super Kupës së Italisë, 7 tituj të UEFA Champions League, 2 tituj të Kupës së UEFA-s, 5 Super Kupa të UEFA-s, dhe 3 Kupa Interkontinentale.

Stadiumi në të cilin zhvillon ndeshjet Milani quhet "San Siro" dhe ka kapacitet prej 80.074 ulësesh.Ndryshuar së fundi: 20 Maj 2012

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

47 comments:

 1. milan veq vazhdo qishtu dhe do te korresh kupa ama shum shummmmmmmmmm kupa

  ReplyDelete
 2. memet mos fol shum se ta qky gojen

  ReplyDelete
 3. milanit mos ja theni topen

  ReplyDelete
 4. e pershendes gazmendin nga dibra e madhe dhe i them se milani sen ja preken topen real madridt ok? gazmend mos fantazoni shom se juve asnjeher sen na shkartoni neve madrilenet ok?jo pe ta dish forca real madrid ne kar milani..........

  ReplyDelete
 5. ac milan esht nje ekip qe nukzhgenjehet kurr ai do ta mposht romen edhe real madrit

  ReplyDelete
 6. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 7. Qekyyy daj osht ekippp ska kush qe ta munn

  ReplyDelete
 8. Tash edhe adrianoo ka thon qe nashta shkoj en milan n'verr j a thenn :L:L

  ReplyDelete
 9. Byeee fromm COBBRA kiss per tonve e mos ja luni milanitt see hmmm se dini qa ju gjonn

  ReplyDelete
 10. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 11. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 12. milan eshte nr 1 ka qene eshte dhe do te jete nr 1 pergjithmone per sempre il milan albanezzo

  ReplyDelete
 13. milan esht ekip i pathyeshem edhe ska kush qka e mun titullin ne SERIE A e ka shum afer edhe se lshon edhe plus ka me ju largu interit edhe ekipeve tjera 10-25 pikë

  ReplyDelete
 14. I LOVE MILAN PA KEQKUPTIME PER ROSONERET SE JAN MA T PATHYSHEM NE KET PLANET PO EDHE TE JASHT TOKSORET EDHE NEN TOKSORET JAN 1 4 EVER E KUSH SE DON ...........

  ReplyDelete
 15. milano veq vazhdo se ma e mira je ju pershendet fatmiri nga runiku dhe e pershendes liridonin gjithashtu nga runiku forca AC.MILAN

  ReplyDelete
 16. tung si jeni ju tifozet e barcelones ju pershendet fatmiri nga runiku ne veqanti e pershendes shokun tim liridonin qe asht tifoz i flakt mas BARCELONES kaloni mir

  ReplyDelete
 17. per milanon ska fjal eshte ekipi ma i mir ne rruzullin tokesor "milan is the best ekip in the world"

  ReplyDelete
 18. "milan is the best" and no barça

  ReplyDelete
 19. barcelona u ma e mir edhe mos m e thuni ma milani se mu ka ba bajat se barca edhe liverppool jan ma te miret

  ReplyDelete
 20. u nana barces edhe reali se milani i myt te dyjat

  ReplyDelete
 21. nje yll e ka dhe do ta ket bota dhe milani ai eshte...PATO lowe veq vazhdo milan se me i miri jeee.

  ReplyDelete
 22. ooo pato ku te kemi beee??? pa ty s kshyret futbolli te dua shummmmm

  ReplyDelete
 23. erzen as tigri as luani as deti as oqeani as bota me gjithesi pato nuk mund ta ndajn nga tiii te dua shummmm jeta ime je tiiii nese a nevoja per ty do te vdessss lowwweeee paaatttooo

  ReplyDelete
 24. milan dua te maresh kete vite te gjitha kupat lle ne krye te kemi championsligen

  ReplyDelete
 25. milan rivali yt tu ka afruar ne vetem 2 pike mos lejo qe se paku as barazimin e pikeve korr fitore dhe ne fund po dihet champion 18 cup you are the best of the best

  ReplyDelete
 26. FORCA MIILANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

  ReplyDelete
 27. vec vazhdo milan forca milannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn stine ne xhep realin

  ReplyDelete
 28. 40 kupa ueueueueueu sa i ffort milannnnnnnnnnnno duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu shhhhhhhhhhhhummmmmm ...<3<3<3<3<3<3<3<33<3<3<3<3<
  3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3

  ReplyDelete
 29. ky milan eshte mrekullia vete. klub profesionist qe se shpejti do te kthehet te fitoje ne arena evropiane. Po u beson talenteve te reja gje qe do te thote se ka ardhur koha e ndryshimit koha e trofeve per te. Nuk do te mjaftohet vetem duke fituar kampionatin

  ReplyDelete
 30. milani esht super fuqi botrore me tituj ma shum se gjysma ekipeve te tjera ne bot e interi edhe 50 vjet sun e mrrin ha haha haha .

  ReplyDelete
 31. milani ja tregoj vendin realit e interit kurse radha esht e barces ta kuptoj se kush eshte milani foooorrrrrccccaaaa milan fitorja esht e juaja dhe e jona

  ReplyDelete
 32. pa dyshim ac milan asht ekipi ma i mir ne bot te adhuroj milan

  ReplyDelete
 33. pato te adhuroj milan you are the best ti je ekipi me i forti ne bot reali asht shum i dobt forca milan tregoju pse quhesh campion

  ReplyDelete
 34. ...................................09 December, 2011 15:13

  milani eshte skuadra me e mire ne bot forca milan

  ReplyDelete
 35. VEQ VAZHDO QISHTU

  ReplyDelete
 36. mila the best

  ReplyDelete
 37. MILANO esht campion dhe perseri do te jet fitues ne seria A HAHAHAHAHAHHHA DHE MILANO ESHT NJE NDER EKIPET MA TE MIRA NE BOT

  ReplyDelete
 38. MILANO esht ekip shum i forte dhe juve dhe interi po mundohet me e marr kupen ne seria A PO JO THOT MILANO sepse ne jemi ketu dhe ska te ndalur dhe perseri do jemi fitues ne seria A jemi me te fortit fooorrrrccccaaaa MILAN

  ReplyDelete
 39. MILANO esht ekip shum i fort jo vetem ne seria A po ne te gjitha ligat e tjera dhe juventusi dhe interi po mundohen kot se sun e marrin kurren e kurres kupen e seria A VETEM vazhdo keshtu se ske te ndalur ahahahahah

  ReplyDelete
 40. milano esht edhe do te jet nje skuader e madhe me shum lojtar te medhejn si ;pato,ibrahimoviq,boateng,sedorf eshum eshum lojtar te tjer dhe milano do ta merr perseri kupen e seria A ska te ndalur MILANO

  ReplyDelete
 41. ej lene pash familen ju tifozat e ekipeve tjera se si ju edhe ne milanistat e dojm ekin ton te zemres rrini dikun e mos folni shum

  ReplyDelete
 42. Like Pato Huna Ibra

  ReplyDelete
 43. adol bushgjoka06 March, 2012 13:36

  per milanin nuk ka kundershtare dhe them me bindje se mund ti mundim edhe dy spanjollet real dhe barcelon pa problem pasi ne jemi vte historia ikonat kuqezi nuk krahasohen me asnje qofshin keto spanjolle anglez apo gjermane

  ReplyDelete
 44. gjitthh Milann weqq wazhdooo

  ReplyDelete
 45. milano ko me me deklasu barqen

  ReplyDelete
 46. ronaldinhooooooooo edhe milani mat mirt

  ReplyDelete

Shkruani Komentin Poshtë...