Real Madrid

dardanmiftari | Wednesday, July 01, 2009 | 104 Komente

Real Madrid është klub profesionist i futbollit që ndodhet në Madrid, Spanjë.

Është klubi më i suksesshëm në futbollin spanjoll dhe është votuar nga FIFA si klubi më i suksesshëm i futbollit i shekullit XX, duke fituar një rekord prej 32 tituj të La Liga-s, 18 Kupa të Spanjës "Copa del Rey", 8 Super Kupa të Spanjës, një rekord prej 9 tituj të UEFA Champions League, 2 kupa të UEFA-s, 1 Super Kupë të UEFA-s, dhe 3 Kupa Interkontinentale.

Stadiumi në të cilin Real Madridi zhvillon ndeshjet quhet "Santiago Bernabeu" me një kapacitet prej 80.354 ulësesh.

Ndryshuar së fundi: 20 Maj 2012

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

104 comments:

 1. Real Madrid është ekipi më i mirë në botë!!!

  ReplyDelete
 2. Real Madridi esht ekip i mir se ka marr yllat e botes si jan C,ronaldo dhe KaKa ?

  ReplyDelete
 3. reali i madrit eka mar en kaken ene

  motin en korvari si mbelidhet ne prapanic

  ReplyDelete
 4. e pershendesim premtimin nga struga seferi end iseni cao premtim cao real madrit ombshit mis grefshit krej

  ReplyDelete
 5. do presim finalen 17 shtator milan end real madrit milani do ta shkatrol realin

  ReplyDelete
 6. real madrid eshte skuadra me e mir ne bot pasi ka transferuar kakan benzemen dhe ronaldin dhe ju siguroj qe do ta mposht barcelonen

  ReplyDelete
 7. real madrid eshte skuader e perkryer pasi ka transferuar leite kakan nga san siro benzemen dhe ronaldon dhe ju uroj fitore ne champions league do te ishte mir sikur ti kishte transferuar gerardin toresin dhe paton dhe ju garantoj se reali do ta mposht barcelonen do te ket nje el clasico me efikase ku kaka do te shenoj kunder barcelones

  ReplyDelete
 8. ! Reeaal Maadriid !18 September, 2009 21:01

  O me Realin ska bre, Reali ka me ti myt krejt ekipet e tjera kini me pa edhe vet

  ReplyDelete
 9. reali osht ekip i mir masi se eka ronaldon

  ReplyDelete
 10. Këtë vit ka ekipe shumë të mira, siq janë Real Madrid, Barcelona, Manchester United, Liverpool Chelsea, Arsenal, Inter, Juventus etj., por nga këto skuadra më e forta është Real Madridi. Real Madridi vitin e kaluar nuk zhvillonte lojëra të kënaqshme, sepse nuk kishte lojtarë të mirë, mirëpo sivjet Real Madridi ka bërë ndryshimë rrënjësore gjë që bën qe Real Madridi të jetë skuadra më e mirë në botë, dhe se nuk ka as një ekip tjetër që mund ta ndalë Realin e Madridit. Pra, Real Madridi sivjet do ti rrëmbejë të gjithë titujt që është e mundur, duke lënë kështu Barcelonën me duarthatë, pra, pa marrë as një titull.

  ReplyDelete
 11. po bre krejt qikat ju kan pik ronaldos veq se osht i bukur po valla kaka jav kall krejtve po qa me bo budallica bre

  ReplyDelete
 12. reeali eshte ekip i deshtun Barcelona eshte ne front me vjen keq qe kaka u terhjek prej acmilan,,,reeali ka transferu lojtar shum te fort por Barca eshte e kompletuar superfuqi evropiane forca barca ne sezonen e kaluar 3 tituj ket vit 6 tituj reali mundet te deshpohet asgje tjeter :P:P

  ReplyDelete
 13. OOO Reala ju keni plot yjee Po EKIP NUK KENI

  a naa MANCHESTER UNITED ... nashta nuk kemi kurgjo PO EKIP KEMII

  Juve ju mungon shpirti ekipor

  TROFE SJELL SHPIRTI EKIPOR E JO INDIVIDET ..na kem shpirt fitusii ju mujm kur tna teket pa me i pas ju kejt 10 lojtart ronalda me i pas sun na mujni se ju mungon shpirti ekipor.  MANCHESTER UNITED THE BESSSSTTT

  ReplyDelete
 14. ska ma i mir valla se KAKA

  ReplyDelete
 15. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 16. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 17. fazzli+c.ronaldo:the madrid is the best club in eurpoe i like it~~!!!

  ReplyDelete
 18. manchester united ketve tifozve te realit nane...... se pe merr ronalden i fort ja ka qi nane juv ka marr per si dreq

  ReplyDelete
 19. manchester unided më i forti ne bot se e ka roony tani valencien manchester realin ne final ishalla shkoj edhe i kalxoj realit madrid ishalla nuk elliminot real e ta shojm

  ReplyDelete
 20. reali osht ekipi mai i miri n bot se e ka ronaldon dhe kakan lojtart mat mir n bot ska tjer ... barcelones ka me ja kall böthen me barut n bernaubeu veq ronaldo dhe kaka ..! se nuk ka me realin ska ekip qe mum me nal !

  ReplyDelete
 21. O reali asht ekipi ma i mir ne bot se i ka gjigantat edhe yjet e botes kshtu që veq muni me fol sadoni


  C.RONALDO
  L.KAKA'
  K.BENZEMA

  kta jan yjet e botes

  ReplyDelete
 22. reali mendoj se per momentin eshte ekimi me i mire ,ronaldo,hoguain,kaka,jane fantaziste te cileve veshtire ju mrret topi dje jane frymezues per ekipin.....brravp reaal

  ReplyDelete
 23. REAL MADRID esht ekipi më i mir në botë dhe kshtu ka qen gjithmon ska ekip qe ja kalon edhe pse u k eliminu pre ''LK'' ende esht ekipi me i mir ne bot kush flet keq per ta veq ja kan inatin.REALMADRID>barcelona

  ReplyDelete
 24. real madrid the best team in the world 4 ever ''31 tituj la liga '' --9 tituj kampion ne 'LK' 17 kupa mbreti --2 uefa kupa --dhe --3 internacionale kupa qka po doni ma teper.......................

  ReplyDelete
 25. o une e du interin po reali ka me fitu edhe ligen e spanjes po edhe kupen e mbretit th best for me is inter but real madridi is goodddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd

  ReplyDelete
 26. hej paske harru qe reali u eliminu prej kupes se mbretit po ka me fitu me fitusin e kupes se mbretit se ko me e marr vendin e par ne spanj

  ReplyDelete
 27. ole ole madrid 4 ever

  ReplyDelete
 28. Ku mbeten milionat e realit hahahahahahahahh nuk mjaftojn une e kshilloj realin shpenzo edhe niher 300 miliona euro per te transferua lojtar te mir per ta mposhtur Barcelonen qi asht numer ni ne bot shkoni bleni ne Kin lojtar qang qunga shkoni merrni ahahhah o Barcelona asht numer ni leo messi xavi iniesta nuk ju duhen ma shum barqes

  ReplyDelete
 29. clubi me i mir me te gjith zyrtaret botror real madrid beatiful Club

  ReplyDelete
 30. real you are the best me perforcimet qe i ki bo veq je hi ne borgj deri ne fyt se sen sje ka bon pappa

  ReplyDelete
 31. Real Madrit dopshi

  ReplyDelete
 32. hehehhe nese ket sezon reall ska mar asnje titull do eshohim sezonin tjeter edhe do emarim trenerin eri si quhet murinjo esht ma imir ne bote si tranjer dhe un edua shum realin se esht klub bretesh dhe kur mos eharoni relli do te kthehet se si kaqen hera tjera por mos ihubni shpresat hala madrit

  ReplyDelete
 33. E vërtet se Real Madridi sezonin qe kaloi nuk fitoi as nje trofe mirepo sezonin qe vjen sdo te ket konkurent dhe do i fitoj te gjith sepse ne krye te Realit qendron ZHOZE MURINJO se bashku me C.RONALDO.
  Buli.

  ReplyDelete
 34. This comment has been removed by a blog administrator.

  ReplyDelete
 35. real madird esht ekipi ma i mir ne bot edhe arsenali esht ma i miri ne bot po reali ja kalon

  ReplyDelete
 36. reali asht ekipi ma i miri ne bot veq masi e ka C.ronaldon,L.kakan,M.ozyl,

  ReplyDelete
 37. o krejt reali meronaldon i rrzon e myt mess hajvanin shkurtabiqin .ronaldon e kom dashni temen ska hiq siaj edhe num metshin syt hapt kurte vdes dote thot um kan met pa e pa ronaldon shpirtin tem

  ReplyDelete
 38. o krejt reali meronaldon i rrzon e myt mess hajvanin shkurtabiqin .ronaldon e kom dashni temen ska hiq siaj edhe num metshin syt hapt kurte vdes dote thot um kan met pa e pa ronaldon shpirtin tem

  ReplyDelete
 39. reaLi do te humbas nga BarceLona barcaaa 1-sh

  ReplyDelete
 40. reali osht ma i miri edhe ka me e myt krejt barcelonen e sidomos kerpudhen-messin edhe cjapin-villen veq ronaldo i myt krejt skeni qka me fol per ta

  ReplyDelete
 41. a jeni te pajtimit me mu

  ReplyDelete
 42. o qka kisha pas qejf mi pa krejt tifozet e barcelones tu qajt sonte per humbjen e ekipit te tyre "te mir" ne thojza.....

  ReplyDelete
 43. real madridi o mut ma i keqi a ta mujti barcelona tri ell klasiko edhe reali hupi pi milanit 3-2 hupi pi juventusi ma hankt mutin murinjo

  ReplyDelete
 44. batista vs untertaker01 January, 2011 14:52

  o reali u i dobet me c,ronaldo e kaka e ozyl e khedira e di maria muta krejt jan barcelona jan ma te mir ta ka sos 5-0 a po ju vjen inati david villa vs messi m both u m ngrent murinho

  ReplyDelete
 45. Real Madridi osht ma i mir ne bot edhe barqa ska sen ne ket vjet edhe linda pajtoan me ty dhe du a t`ju them se ta mlon stadiumin camp nou me kupa real madridi dine qitah me fal barq po qashtu osht edhe at mesi si shkurtabiq dua ti a them një gje sepse osht si kerpurdh dhe harroe qi je lojter ma i mir se ronaldo sepse me pidha t`qan ronaldo oojj nonqim

  ReplyDelete
 46. messi asht numer 1 kush ja ka inatin ju ......... nana ronaldo asht peder hahahhahahahahahhahaha

  ReplyDelete
 47. DAVID VILLA-CJAPI ME I SHEMTUAR NE BOTË
  MESSI-XHUXHI I BORBARDHES AHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHHA KERPUDHA

  ReplyDelete
 48. C.RONALDO NUK OSHT PEDER QYSH PEM DOKET INFORMATAT E GABUARA .........AHAHAHAHAHAHAH

  ReplyDelete
 49. une per veti nuk kam shka me fol se REALI asht ma i keqi sidomos ronalldo dhe benzema jan ma te keqit ronaldo e ka ni vo benzema asht trrasht shum ma te keqit jan reali

  ReplyDelete
 50. c.ronalldo asht peder

  ReplyDelete
 51. po dihet kush osht ma i fort ktu te kallxon historai vet kqyrne ROFT REALI NE KRYE ME JOHOSE MORINHO

  ReplyDelete
 52. real madridi eshte dhe do te jet xhithmon skuadra ma em mira ne bot sepse ka lojtaret me te mir ne bot e sidomos cristiano RONALDO ronaldo eshte fenomen eshte nje xheni eshte nje yll te cilin e kerkon krejt bota ronaldo eshte me i miri ne bot dhe ska fjal per ata te njejten menyr e ka edhe llejte kaka kta 2 jan ma te mirt ne bot ...

  ReplyDelete
 53. kristiano ronaldo eshte nje xheni eshte nje yll i vertet qe sun ja del as messi ronaldo definitivisht edhte me i miri ne bot

  ReplyDelete
 54. real madridi edhte dhe do te jet skuadra me e mir ne bot sepse aty luajn lojtart me te mir te botes e sidomos cristiano ronaldo ronaldo eshte nje xheni nje yll te cilin e kerkon e xhith bota ronaldo eshte lojtari me i mir ne bot cr7 eshte i lindur per futboll ronaldo edhte dhe do te jet xhithmon ma i miri te njejten synim e ka edhe kaka kta2 jan ma te mirt ne bot jeni ma te mirt ooo ronaldo dhe kaka...

  ReplyDelete
 55. kush ja ka inati realit ishalla pelcet sidomos guardiola me klubin dhe me adhurust e vet le ta din krejt se me ronaldon ska kurkun si ronaldo seshte askush mos u munoni me rrejt se messi kurr su kan dhe kurr sdo te jet ma i mir se ylli i realit ronaldoooooooo

  ReplyDelete
 56. oj barcelon koke ba qorr se reali asht ma e fort se ti edhe ronaldo asht shummmm ma i mir se messi edhe milani se ka mujt realin po reali milanin ooo llud

  ReplyDelete
 57. o reali ma i miri se e ka ullin e botes c.ronaldon di.maria higuain kaka ozyl e plot te tjer

  ReplyDelete
 58. realmadrid pjo forte delmonde el ce ronaldo kaka di maria ozil higuain ejs

  ReplyDelete
 59. lajmrim lajmrohen te gjith fansat e ronaldos (qe s ka asnja )se ky i fundit eshte vrar dje ate e mbyti i madhi ***lionel messi*** dhe per kete ai denohet me qmimin(topi i art) ftohen te gjith ata qe kan deshir te marrin pjes ne varrimin e kesaj ^^^pederice^^^

  ReplyDelete
 60. na falni po ronaldo asht ma i madh se messi a e di ti ket pun a jo edhe asht ma i miri ne bot ronaldo e jo messi edhe pse e ka fitu topin e art

  ReplyDelete
 61. reali ma e forta eeeeeeeejjjjjjjjjjjj a kini ni a jo ronaldo ma i miri i cili asht ni xheni ni suuper yllll qe do me thon asht ma i mir i dhe do te jet xhithmon me llejte kaka dhe ronaldooooooooooo

  ReplyDelete
 62. ronaldo osht ylli i botes ska si aii veq 1 ronaldo en kit bot osht ska me pas ma ksi lojtari.....

  ReplyDelete
 63. real madridi esht ekipi ma i mir ne bot se qe esht edhe c.ronaldo kaka me te miret ne bot

  ReplyDelete
 64. Real Madrid Klubi Më i mire në botë

  ReplyDelete
 65. oooooooo bre REALI osht ma i forti ne botë veq kush ja ka inatin sidomos ronaldos kush ja ka ina... le te plas...

  ReplyDelete
 66. Ne nuk kemi kohë për poezi, por këtë po e shkruaj për ju
  Më duket keni harruar rëndësinë e ngjyrave bardh e blu
  100 Vite Futboll,100 vite një emblemë
  Gjithmonë REAL MADRID kudo që të jem
  Unë nuk mirrem me të pavërteta por këtë e thotë Historia
  Real Madridi ekipi i shekullit, e ku mbeti katalunia ???
  Ne jemi mbretëria, ju nuk e merrni me mend
  Mos të filloj ti numëroj titujt se në koment nuk do të ketë vend
  Ju thoni se jeni më të mirët , por të ndalemi vetëm pak
  Historia e "El Clasico-ve" tregon se ju jeni shuuuumëë larg
  Pra kjo është për ju, që thoni diqka tjetër
  Futbolli nuk bëhet me fjalë , por bëhet me Vepër
  Unë kam "FANSAT E REAL MADRIDIT" qe janë gjithmonë me mua
  Eshte vetem REAL MADRIDI dhe tjetër klub nuk dua!

  ReplyDelete
 67. ooo sa e fort kjo poeziii|":"|
  REALI osht breee klub se duhet me e pergezu per lojen qe e bon se ska ekip se i tregon aftesit e veta dhe veprat e veta ma mir se REALIII
  bravooooo fansat e realit veq vazhdoniii

  ReplyDelete
 68. SHUM POEZI E BUKUR EDHE JA VLEN ME U SHKRU NJE LLOJ POEZIE SI KJO PER EKIPIN QE KA KARAKTER DHE HISTORI TE VERTET REAL MADRIDN

  ReplyDelete
 69. shum poezi e bukur kur ja vlen te shruhet per nje ekip qe ka karakter edhe histori te vertet siq eshte REAL MADRID

  ReplyDelete
 70. of of a e keni ndegju kengen e re te motrav mustafa at kengen JEMI MOTRA KALLABLLAK ndryshe kendohet tash OPAAAAA JEMI MADRILISTA KALLABLLAK SA HER LUJM FUTBOLL ME BARCELONEN NE JAV BAJM BAJAT HEHE edhe kot po qani drrasa bre se vet emri REAL ka dmthanje te madhe. EDHE I PERSHENDES KREJT TIFOT MADRILEN NE KREJT BOTEN.

  ReplyDelete
 71. REAL MADRID IS THE BEST CLUB IN THE WORLD

  ReplyDelete
 72. barcelona me fanca03 May, 2011 19:33

  real madridi humbje na barca jemi te fort ju teri m

  ReplyDelete
 73. o FANSA TE REALIT MOS U MUNDONI FORT SE A NUK JENI TU E PA QE KA ARDH KOHA KUR PO QOHEN LUMENJT E PO ULEN DETRAT LE TE KNAQEN FANSATE E BARCES EDHE NAJ DITE SE NUK JU ZGJATE SHUME SE KREJT E DIME KUSH ESHTE REALI.

  ReplyDelete
 74. reali eshte ekip i madh se aty luan kaka ate ronaldon e kam inat

  ReplyDelete
 75. real ekip ma i trofesh ne evrop

  ReplyDelete
 76. Ne nje ndeshje finale te kupes champions, qe nuk luan reali i madridit nuk kqyret ajo finale,Reali asht ekipi me i mir ne bot,padyshim.

  ReplyDelete
 77. reali eshte ekipi ma i miri ne bot edhe mos folni ma mshelne

  ReplyDelete
 78. reali eshte ekipi ma i miri ne bot edhe mos folni ma mshelne

  ReplyDelete
 79. o ska me realin bre veq kush ja ka inati hehehe hala madrid

  ReplyDelete
 80. ermali

  reali esht nje ekip shum i fuqishem pasi qe e ka bler ronaldon kakan ozil di marian edhe qe ka shku morinjo esht nje ekip me i fuqishem ne bot


  REAL MADRITTTTTTTTTTT

  ReplyDelete
 81. ERMAL

  reali esht nje ekip qe nuk derzohet dhe ky ekip nuk harroet

  ReplyDelete
 82. Ermal
  07.08.2011
  REALI esht ekip qe nuk harrohet e qe nuk derzohet kurr ska me realin as me ronaldon

  ReplyDelete
 83. reali eshte me i miri ne bote

  ReplyDelete
 84. REAL MADRIDI eshte ekip qe ka histori me te madhe ne bote pasi qe ika Yllat e saj si: RONALDO, KAKA', OZIL, BENZEMA, SAHIN, CASILLAS, HIGUAIN eshum te tjer, nje fjal MADRILENE thot: 'Golat te cilat i shenon RONALDO messi xhuxhi i borbardhes mundet ti endrroj por jo edhe ti realizoj.

  ReplyDelete
 85. Real-Madrid osht Ekipi Mai i Fort en Kreiit Botenn <3
  edhhee ska tjeter:@
  Real Madrid <3 C.Ronaldo,Kaka <3 Real Madrid

  ReplyDelete
 86. eshte ekipi ma i mir ne bote aktualisht dhe pergjithmon

  ReplyDelete
 87. ska si ronaldo e real madridi ata jan kampion

  ReplyDelete
 88. reali kampin se bashku me superyllin ronaldo

  ReplyDelete
 89. real m madridi mo iforti bre u barca bebush asht per relin c.ronal;do ma ifortii ne bot messin krejt jeta i shkoj ne spanje edhe ni rekor sun e thej ni uk qe quhet c.ronaldo per 2 vjet e tej ncncnnc marre REAL MDRID THE BEST AND C.RONALDO TH BEST I LOVE YOU

  ReplyDelete
 90. Amir (MR.Mirche)17 October, 2011 17:15

  Real Madrid (MBRETERIT E BOTES), GJITH ( HALA MADRID)!

  ReplyDelete
 91. Shqiprim Salihu27 October, 2011 13:51

  Reaal Madriidd numër 1 edhe vet komentatorët e kan vërtetu qe real madridi e bën lojen më të nxeht ne Europë dhe Botë

  ReplyDelete
 92. shum i dobt barcelona

  ReplyDelete
 93. reali gjithmone me yje dhe sigurisht gjithmone me dobeti

  ReplyDelete
 94. reali do ishte edhe ma i mir po ta blinte mario götze
  dhe neymar dhe ti perzinte kaka ronaldo khedira dhe mourinhon

  ReplyDelete
 95. para se te shkruni shikojni lionel messin kur te lun
  90 minuta futboll edhe tani shkruni

  ReplyDelete
 96. po real sa te ka ronaldon qeshtu e lun po kur te del ronaldo prej realit se di

  ReplyDelete
 97. reali sa te ka ronaldon qeshtu e luna e kur te del ronaldo prej realit se di

  ReplyDelete
 98. Legendat E Real Madrit Ronaldo Higuain Benzema KaKa Di Maria

  ReplyDelete
 99. Ronaldo Ma Imiri Në Bot

  ReplyDelete
 100. oo qka i pash do comente reali kshtu reali ashtu por upo ndalem vetem pak te njeri qe kishte thon se yjet e botes i kemi vetem ne real edhe ate pikerisht ashtu eshte por do ndalem tani un tju tregoj diqka masi reali i paska gjith kto yje e gjiganda ateher pse prejj barcelones 4 vite rreshtazi humbi edhe vetem 1 ose 2 barazime i ka nxjerrur ju kujtohet juve te real madridit nje fitore e lart e barcelones qe ju ka tronditur me rezultat 0-5 ne santiago bernabeu vetem edhe nje gje tju tregoj barcelona per 4 vite 16 kupa i ka marrur vetem edhe pak do ndalem te ni koment qe kishte thon ronaldo soshtt peder Poo shum e vertet osht se ai osht peder sepsee ajj nuk hyn ne fush te luaj futboll por hy ti reklamon kembet un quditem me vetveten them mos osht pederastt ky ajj zot runa sepse kane nisur edhe djemt me u bo gay hahhaah edhe ate e shoh vetem ne ekipin e realit se ka edhe gay haha qaoo gjithve juu te realit skeni qka me folur mo Edhe mos harroni se Fc Barcelona osht me shum se nje klub Fc Barcelona THE BEST <3<3

  ReplyDelete
 101. argentina rma, shoku fol vetem para 2006 se qe atehere berca vetem ,e vetem, e vetem ,ju ka rrahur

  ReplyDelete

Shkruani Komentin Poshtë...