Roma

dardanmiftari | Wednesday, July 01, 2009 | 11 Komente

Roma, është një klub italian profesional të futbollit nga Roma. E themeluar me 1927, Roma Serie A e kanë fituar tri herë, e para në 1941-42 pastaj përsëri në 1982-83 dhe 2000-01. Si dhe nëntë herë kan fituar Coppa Italia ku mbajne rekordin aktual me trofe te fituar;

Ndryshuar së fundi: 27 Korrik 2009

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

11 comments:

 1. roma oshte eikpi me i mire ne SERIA A

  ReplyDelete
 2. ekpi jem i preferuar dhe ma i miri

  ReplyDelete
 3. roma ekipi me i mir ne seria a

  ReplyDelete
 4. shum e fort Roma :

  ReplyDelete
 5. roma inter juventus all are fucken ekipes just
  AC MILAN is good

  ReplyDelete
 6. Edhe Super Juve ka 9 tituj te Copa Italia

  ReplyDelete
 7. Te gjith do vdesin(Romaket,Inter,Milanistat)pa i par kurr 3O tituj sa ka Super Juventus vet historia Italiane

  ReplyDelete

Shkruani Komentin Poshtë...