Inter Milan

dardanmiftari | Wednesday, July 01, 2009 | 22 Komente

Football Club Internazionale Milano është klub futbollistik italian me seli në Milano, Lombardi, që zhvillon ndeshjet në ligën e parë të Italisë ose Seria A.


Klubi u themelua më 9 mars të vitit 1908. Në Itali klubi është i njohur si Inter ose Internazionale.

Interi është një nga klubet më të suksesëshme në historinë e futbollit italian duke fituar 18 herë Scudetti kampionatin, 7 herë Coppa Italia (kupën e Italisë) dhe 5 herë Super Kupën Italiane.

Interi gjithashtu ka fituar 3 herë Kupën Evropiane (Ligën e Kampionëve), 3 herë UEFA Kupën dhe 2 herë titullin Kampion Botërorë. Gjithashtu Interi është ekipi i vetëm në Itali i cili asnjëherë nuk ka lëshuar ligën e parë (Seria A me 85 sezone të kompletuar).

Ndryshuar së fundi: 20 Maj 2012

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

22 comments:

 1. love love love love love love love love love love love love love love love love love love love love love inter inter inter inter inter inter inter inter inter inter inter inter inter inter inter inter inter inter

  ReplyDelete
 2. a nuk keni komente a po normal se si meriton komentet interi se nuk esht per komente ma mir e komenton messinen se interin a per milanin ka komente fuckfuckfuckfuckfuckfuckfuckfuck inteeeeeeeeeeeeeeeeeer

  ReplyDelete
 3. Taaaaaaaaa pshuuurrsha millanin... Pse cka osht tu boo Milani ? eshte tu luajt futboll me pleq,e Interi pom duket ja ka fillu me luajt besketboll ne itali hahaah sepse qe 5 vite me rend po e fiton scudeton

  ReplyDelete
 4. interi eshte shampion ooooooooooooo shum i forte eshte do te shkon ne finale

  ReplyDelete
 5. millano dami i pleqve po spo dishe sen more ti :O`
  sdi qysh sju bahet bajat qe e doni millanon`
  inter inter inter inter inter inter. champion for ever.

  ReplyDelete
 6. millano krejt pensionera

  nuk shkon me marr te ri po veq pleq pensio ka 70 vjet ne b...

  ReplyDelete
 7. jo 2 her LK po 3 here

  ReplyDelete
 8. fjala inter rrjedh nga serbishtja qe do te thot i vrazhd

  ReplyDelete
 9. o,futbollist te interit shkoni ne bank e rregullojani pensionet fc milanit,se krejt pleq edhe duhet mi i qit ne SERIE B se edhe pare spo kan gjinahit oo 1000 euro bonjani penzionin veq mos tkeshin gati krejt bota.

  ReplyDelete
 10. ddd ooo kukuk shqiptart e zi po a e dini ju se interi a tu jetu ne milan more se ai pa milanon as s egziston edhe pensionerave veq kush ja ka inati se interin ta kan lan ne vendin e 5 per fat te keq lowe milan fuck interrrrrr bash loj ma te lodht se interi s ka milan 1 -inter0 ekip i smut psiqikisht po ata edhe pak se kena mi qit ne serie d po po na dhimen

  ReplyDelete
 11. O SDIN ME LUJT BRE INTERI VEQ SDI QYSH E MUR KUPEN UN EVROP SE DY LIDHJE ME FUTBOLL SI KA INTERI BRE DOBSIR OSHT HIQU TINA TUNG NGA MANCHESTER UTD

  ReplyDelete
 12. ooooo interi asht champion sivjet a e di ju keta aaaa tung lavdi

  ReplyDelete
 13. FORZA INTER!!!

  ReplyDelete
 14. po ca flitni kot per interin qe eshte skuadra me e mir .ju milanistat ja futni kot se ju la interi pas te i rrah 4me zero 2 me zero ne 2011 mundi barcen ne ligen e kampionave qe nuk e mund kush vec interi inter 4ever ska tjeter vec interit ne itali inter inter inter inter fuck milan

  ReplyDelete
 15. interrr cdo her me tyyyyy forzaaaaaaaaa

  ReplyDelete
 16. po me duket se ai gazetari qenka milanist që ka shkruar ne ate menyrë. interi ka 17 kampionate e jo 15. interi ka 3 champions league e jo 2.
  është kenaqesi e madhe me ken interist, prandaj na ken inad ato milanistat, juventinet dhe M united, barca etj.

  ReplyDelete
 17. interi është një skuadër më e fort në evrop por edhe ne botë forzza inter me ty përgjithmon

  ReplyDelete
 18. Ma i Miri osht interi

  ReplyDelete
 19. mos shani interin po milanin se interi o champion e ajo nuk diskutohet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! F FORZA INTERRRRRRR:)))))))))

  ReplyDelete
 20. interi champijon 2011-2012pa diskutime

  ReplyDelete
 21. ola inter ooooooolllllllllleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

  ReplyDelete
 22. inter forca jeni klubi me i mir ne histori

  ReplyDelete

Shkruani Komentin Poshtë...