Porto nuk mposhtet

dardanmiftari | Wednesday, February 25, 2009 | 0 Komente

Ndeshja në të cilën u shënuan më së shumti gola u zhvillua në Vicente Calderon, ndërmjet Atletico Madridit dhe Portos.
Edhe pse pati një fillim të shkëlqyer skuadra nga kryeqyteti spanjoll, në fund takimi përfundoi me rezultat të barabartë, 2-2. Porsa filloi ndeshja (2’), argjentinasi Maxi Rodrguez ngriti në këmbë tifozët në stadium Vicente Calderon, pasi që ia dha epërsinë skuadrës vendase. Heroi i Portos në takimin e parë të 1/16 të finales së Ligës së Kampionëve, Lisandro Lopez, për të parën herë e barazoi rezultatin në minutën e 22-të. Pa përfunduar pjesa e parë (45’+2) vendasit krijuan sërish epërsinë, ndërsa golashënues ishte Diego Forlan, i cili e goditi topin nga një distancë e largët dhe me një gabim të portierit mysafir, topi përfundoi në rrjet. Megjithatë, mysafirët nga Porto nuk kishin ardhur për ta humbur këtë ndeshje, dhe sërish me anë të Lisandro Lopez, e barazuan rezultatin (72’), madje duke shënuar dy gola në terren mysafir që do të jetë një ndihmesë e madhe për ndeshjen e kthimit.