Arsenali përmbys rezultatin për t’u kualifikuar

dardanmiftari | Wednesday, March 18, 2009 | 0 Komente

Takimi vlefshëm për FA Cup i zhvilluar të martën mbrëma në Emirates Stadium, ndërmjet Arsenalit dhe Hull Cityt, ka përfunduar me fitoren e Topçinjve, me rezultat 2-1.
Mysafirët e Hull krijuan avantazhin që në minutat e para të ndeshjes (13’) me një gol të Nick Barmbyt duke arritur që ta ruanin këtë epërsi minimale deri në minutën e 74. Ishte Robin Van Persie lojtari i cili e barazoi rezultatin (74’), për të rikthyer Arsenalin në lojë. Dhjetë minuta më vonë (84’), William Gallas shënoi golin e dytë dhe të fitores për Topçinjtë, të cilët kualifikohen në gjysmëfinale të FA Cup ku do të përballen me Chelsean më 18 prill. Takimi tjetër gjysmëfinal do të zhvillohet më 19 prill, ndërmjet Manchester Unitedit dhe Evertonit.