Fiorentina mposhtet, Lazio turpëron Napolin

dardanmiftari | Sunday, March 08, 2009 | 0 Komente

Skuadra e Fiorentinës është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Palermos me rezultat 0-2, ndërkohë që me rezultat të ngjashëm Lazio e ka mposhtur Napolin në San Paolo.
Palermo krijoi epërsi të dyfishtë në minutat e para të pjesës së dytë, me anë të Fabio Simplicios (48’) dhe Fabrizio Miccolit (56’) dhe siguroi këtë fitore shumë të rëndësishme në Stadio Franchi të Firences. Me këtë humbje, Viola ka rrezikuar vendin e katërt në tabelë, kur dihet se ka vetëm një pikë më shumë se Genoa dhe Roma, që mbajnë vendin e pestë dhe të gjashtë, respektivisht. Në ndeshjen tjetër ndërmjet Napolit dhe Lazios të zhvilluar në kështjellën napolitane, San Paolo, Biancocelestët kanë arritur ta turpërojnë skuadrën vendase duke shënuar fitore me rezultat 2-0, ndërsa golashënues i dyfishtë ishte Tomasso Rochi (57’ dhe 65’).
Ndërkohë, Bologna ka shënuar fitore kundër Sampdorias me rezultat 3-0, derisa edhe në këtë përballje u regjistrua një hat-trick, që mban emrin e golashënuesit më të mirë në Serie A deri më tani, Marco di Vaio.