Udinese ruan nderin italian

dardanmiftari | Friday, March 13, 2009 | 0 Komente

Pas përjashtimit të të gjitha skuadrave italiane nga Liga e Kampionëve, skuadra e Udineses ka arritur ta ruajë nderin e futbollit italian në Evropë, duke i mposhtur kampionët në fuqi të Kupës UEFA, Zenit St. Petersburg, me rezultat prej 2-0.
Vendasit arritën të shënojnë dy herë në minutat e fundit të takimit. Fabio Quagliarella shënoi golin e parë në minutën e 85-të, ndërsa Antonio Di Natale dyfishoi rezultatin nga pika e bardhë në minutat shtesë të takimit (90’+7). Me këtë fitore, Udine do të udhëtojë në Rusi më 19 mars në rolin e skuadrës favorite.
Me rezultat të njëjtë ka përfunduar edhe ndeshja e zhvilluar ndërmjet Manchester Cityt dhe Aalborgut. Golat për ‘pasanikët’ i shënuan Felipe Caicedo (8’) dhe Sean Wright-Phillips (30’).