Bayerni nuk fiton as në shtëpi

dardanmiftari | Wednesday, April 15, 2009 | 0 Komente

Takimi i zhvilluar të martën mbrëma në Allianz Arena ndërmjet Bayern Munichut dhe Barcelonës ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.
Me këtë rezultat Barcelona vazhdon garën në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm prej 5-1, duke pasur parasysh se takimi i parë i zhvilluar në Camp Nou përfundoi me fitoren e katalunasve prej 4-0. Pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet bavarezëve dhe blaugranëve nuk tregoi diçka të veçantë, pasi që përfundoi pa gola. Mirëpo, porsa filloi pjesa e dytë (47’), francezi Franck Ribery tregoi mjeshtrinë e tij duke krijuar epërsinë për bavarezët. Megjithatë, Barcelona nuk qëndroi duarkryq dhe e barazoi rezultatin pas një gjuajtje të fuqishme të Seydou Keitas (73’). Barcelona në gjysmëfinale do ta ketë kundërshtar Chelsean, pasi që Blutë e kanë eliminuar Liverpoolin me rezultat të përgjithshëm pre 7-5.