Bayern humbet dhe rrezikon kreun

dardanmiftari | Saturday, March 20, 2010 | 0 Komente

Lideri i Bundesligës, Bayern Munich, është mposhtur me rezultat 2-1 në fushë të Eitracht Frankfurt, duke rrezikuar të humbasë kreun e tabelës.
Bavarezët kaluan të parët në epërsi, kur pas shtatë minutash lojë, Miroslav Klose shënoi për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij. Por, kur u mendua se ky gol do ta forcojë Bayernin në maje të tabelës, erdhën dy gola të vonshëm të vendasve.
Së pari sulmuesi Juvhel Tsoumou barazoi rezultatin tre minuta para fundit të kohës së rregullt, ndërsa dy minuta më pas Martin Fenin shënoi golin e fitores për Frankfurtin.
Bayern vazhdon të kryesojë me 56 pikë, por nëse Bayer Leverkusen shënon fitore më vonë në fushë të Borussia Dormund, do barazojë pikët dhe do të marrë kreun ndaj bavarezëve.