Mposhtet edhe Bayer Leverkusen

dardanmiftari | Saturday, March 20, 2010 | 0 Komente

Lucas Barrios Bayer Leverkusen ka dështuar plotësisht në ndeshjen ndaj Borussia Dortmund duke u mposhtur me rezultat 3-0 dhe duke humbur rastin të marrë kreun e Bundesligës.
Stefan Kiessling kishte shansin e artë për të dërguar Leverkusen në epërsi pas 10 minutash, por e dërgoi topin drejt në portierin vendas Roman Weidenfeller. Edhe Eren Derdiyok lëshoi një rast pas 10 minutash tjera, pas një reagimi të shkëlqyeshëm të Weidenfeller.
Lucas Barrios ishte ai që dërgoi vendasit në epërsi pesë minuta në pjesë të dytë, për ta dyfishuar atë pas një ore lojë. Bullgari Dimitar Rangelov kompletoi fitoren e thellë të Dortmund tre minuta para fundit të ndeshjes.
Humbja e Leverkusen dhe ajo e mëhershme e Bayern Munich, do t’i japë rast Schalkes të marrë kreun e Bundesligës, nëse nesër shënon fitore në derbin përballë Hamburg.