Sevilla fiton Copa del Rey

dardanmiftari | Thursday, May 20, 2010 | 0 Komente

Diego Capel shënoi golin parë. Sevilla ka shënuar fitore prej 2-0 ndaj Atletico Madridit në finalen e Copa del Rey, e cila u zhvillua të mërkurën mbrëma në Camp Nou.
Atletico Madridi që vinte pas triumfit në Europa League, nuk e pati aspak të lehtë ndaj rivalit Sevillas, që nuk njeh trofe prej më se dy vitesh.
Një goditje të bllokuar të Jesus Navasit, e shfrytëzoi për mrekulli Trinidad Diego Capel që shënoi një gol të bukur në minutat e para të ndeshjes(5’).
Atletico Madridi tentoi të ndryshonte rezultatin, pasi që i kishte si posedimin ashtu dhe rastet, por Sevilla u tregua agresive dhe tejet stabile.
Andaluzianët konfirmuan fitoren me një gol të shënuar nga Jesus Navas në minutat shtesë të takimit.