Lyon e Schalke realizojnë fitore

dardanmiftari | Wednesday, September 29, 2010 | 0 Komente

Michel Bastos duke festuar me Dejan Lovren. Lyoni ka shënuar fitore prej 3-1 si mysafir i Hapoel Tel Aviv, ndërsa me dy gola të vonshëm Schalke e ka mposhtur Benficën.
Francezët kaluan në epërsi përmes Michel Bastos, i cili realizoi nga pika e bardhë (8’), ndërsa i njëjti lojtar dyfishoi avantazhin me një supergoditje (36’).
Vendasit arritën të ngushtojnë epërsinë me anë të një goli të shënuar nga pika e bardhë përmes Vincent Enyeama (79’). Mirëpo në minutat shtesë Miralem Pjanic ngriti epërsinë në 3-1.
Nga ana tjetër Schalke ka shënuar fitore prej 2-0 kundër Benficës në takimin e zhvilluar në Gelsenkirchen.
Është dashur të pritet minuta e 73-të për t’u realizuar goli parë, ndërsa realizues ishte Jefferson Farfan.
Ish-sulmuesi i Milanit, Klaas Jan Huntelaar, dyfishoi epërsinë për t’i dhënë fund dyshimit për fituesin në minutën e 85-të.
Pas xhiros së dytë, Grupit B i prin Lyoni me gjashtë pikë, ndërsa Schalke dhe Benfica kanë nga tre pikë.