Sampdoria ndalon Milanin

dardanmiftari | Saturday, November 27, 2010 | 0 Komente

Giampaolo Pazzini Giampaolo Pazzini ka shënuar në pjesë të dytë për të zhvleftësuar golin e pjesës së parë të shënuar nga Robinho, dhe për të nxjerrë një barazim për Sampdorian në takimin përballë Milanit, që përfundoi me rezultat 1-1.
Milani kërcënoi ekipin vendas që nga fillimi i ndeshjes. Brenda 15 minutash, Robinho, Boateng, dhe Zlatan Ibrahimovic krijuar raste, por fatkeqësisht portieri i Sampdorias, Gianluca Curci, arriti të ndalojë.
Milani pati edhe një rast tjetër pas 17 minutash, me goditjen e shkëlqyeshme të Clarence Seedorf nga jashtë zonës së penaltisë që sërish u mbrojt nga Curci
Milani vazhdoi të sulmojë edhe më tej por arriti të shënojë vetën në fund të pjesës së parë falë një goli të Robinhos, pas një bashkëveprimi të tij me Ibrahimovic (43’).
Megjithatë, pavarësisht rasteve të pakta, vendasit arritën të barazojnë rezultatin në pjesë të dy, falë një goli të Giampaolo Pazzini të shënuar pas një ore lojë (60’). Milani kërkoi golin e fitores, por nuk arriti të gjejë portën kundërshtare.
Me pikën e sotme, Milani vazhdon të mbajë kreun me 30 pikë, katër më shumë se Lazio që mban pozitën e dytë, e që nesër pret në fushë të vet Catanian. Sampdoria po ashtu do të vazhdojë të mbajë pozitën e tetë me 20 pikë, sa kanë edhe Palermo dhe Interi në pozitat më lartë.