Reali mbyt Villarrealin

dardanmiftari | Thursday, October 27, 2011 | 0 Komente

Real Madridi ka mposhtur me lehtësi me rezultat 3-0 Villarrealin në supersfidën e kësaj mesjave në La Liga të zhvilluar në Santiago Bernabeu.
Ishte kjo një seancë e zakonshme stërvitore për ekipin e Mourinhos, që mbylli sfidën në ndeshjen e parë.

Ylli i ndeshjes pa dyshim ishte Angel Di Maria. Argjentinasi asistoi në minutën e gjashtë për Karim Benzeman që gjeti portën për të zhbllokuar rezultatin.

Kaka (11’) shënoi për 2-0 dhe vazhdimin e formës së tij prej mesfushori fantastik, pas shumë e shumë vuajtjeve, përsëri me ndihmën e Di Marias.

Ndeshjen e mbylli për 3-0 në minutën e 31-të vet Angel Di Maria të cilit ia ktheu asistimin Karim Benzema (31’).

Deri në fund të takimit nuki pati ndonjë ndryshim të theksuar si në rezultat ashtu dhe në lojë, ku Reali natyrisht se nuk shfrytëzoi raste, të cilat në fund ishin të pa rëndësishme.