Po vjen Interi…

dardanmiftari | Sunday, December 18, 2011 | 0 Komente

Interi ka shënuar fitore minimale në transfertë te Cesena me rezultat 1-0, për të vazhduar ringritjen në maje të tabelës.
Pjesa e parë ishte tejet monotone, pa raste shënimi si për njërin ashtu dhe për taborin tjetër.

Ranieri ndryshoi diçka në pjesën e dytë dhe arriti deri te goli me anë të Andrea Ranocchias (63’).

Në vazhdim të takimit Interi nuk krijoi pothuajse asgjë dhe madje vuajti në fund, kur vendasit kërkuan barazimin, por mbrojtja e fortë Nerazzure dhe heroizmat e Julio Cesar bënë që zikaltrit të arkëtojnë tri pikë nga terreni i vështirë.

Me këtë fitore Interi ngjitet në vendin e pestë me 23 pikë, dy më shumë se Napoli dhe tri më shumë se Palermo. Napoli takohet sonte mbrëma me Romën në San Paolo.