Juve drejt titullit

dardanmiftari | Wednesday, April 25, 2012 | 0 Komente

Me rezultat prej 1-0, Juventusi ka triumfuar si mysafir i Cesenas në Stadio Dino Manuzzi, për të vazhduar sigurt drejt titullit të kampionit të Italisë.

Bianconerët luajtën më mirë gjatë gjithë ndeshjes, megjithatë arritën të shënojnë vetëm një herë.

Në pjesën e parë u akordua një penalti kontroverse në favor të Juventusit pas prekjes së topit me dorë nga Giuseppe Colucci, që u duk se ishte jashtë gjashtëmbëdhjetëmetërshit. Megjithatë, Andrea Pirlo dështoi të shënojë nga pika e bardhë.

Ishte minuta e 80-të kur Del Piero dërgoi një top në zonë, të cilin e preku me kokë Vucinic dhe Marco Borriello e dërgoi në rrjet.

Pas kësaj fitoreje, Juventusi mban diferencën prej tri pikësh kundrejt Milanit, kur kanë mbetur edhe katër xhiro për t’u zhvilluar.