Valencia dhe Deportivo ndajnë pikët

dardanmiftari | Monday, February 23, 2009 | 0 Komente

Njëra nga ndeshjet kryesore të javës së 24 në La Liga, e cila u zhvillua të dielën mbrëma në stadiumin Riazor ndërmjet Deportivo La Corunas dhe Valencias, ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.
Mysafirët shënuan të parët në këtë ndeshje me anë të golashënuesit të dytë më të mirë në La Liga, David Villa, në minutën e 25-të. Villa ishte aktori kryesor i kësaj përballje pasi përveç se shënoi, ai mori dy kartonë të verdhë, duke u përjashtuar në minutën e 77-të. Porsa u largua nga ndeshja sulmuesi kryesor i Valencias, vendasit barazuan rezultatin (80’), ndërsa golashënues ishte Adrian Lopez. Me këtë pikë të fituar, Valencia pozicionohet në vendin e pestë me pikë të barabarta me Malagan që mban vendin e gjashtë, ndërsa ka dy pikë më pak se Villarreali që gjendet në vendin e katërt.