Zikaltrit dhe Djajtë ndahen remi

dardanmiftari | Wednesday, February 25, 2009 | 0 Komente

Takimi i parë i 1/16 të finales së Ligës së Kampionëve i zhvilluar në Giuseppe Meazza ndërmjet Interit dhe Manchester Unitedit, ka përfunduar me rezultat të barabartë, 0-0.
Kampionët e Italisë dhe kampionët e Anglisë janë ndeshur të martën mbrëma për t’i provuar forcat në ndeshjen e vlefshme për garën më prestigjiozë evropiane të futbollit, për të lënë që gjithçka të vendoset pas dy javësh në Mançester. Në pjesën e parë të ndeshjes dominoi skuadra mysafire e Manchester United, si në pronësimin e topit, si në krijimin e rasteve, megjithatë duke mos arritur të shënojë në portën e Julio Cesar. Ndryshe ndodhi në gjysmëlojën e dytë të takimit, kur të zgjedhurit e Jose Mourinhos u këndellën duke krijuar raste para portës së Van der Sarit, mirëpo as lojtarët vendas nuk u treguan të saktë, duke i lënë rrjetat të paprekura pas 90 minutash. Takimi tjetër ndërmjet kampionëve në fuqi të kësaj gare dhe njërit nga pretendentët kryesorë për ta fituar garën do të zhvillohet pas dy javësh në Old Trafford, ndërsa rezultati prej 0-0 nuk e favorizon asnjërën skuadër, porse Djajtë e Kuq do ta kenë edhe lojtarin e dymbëdhjetë: publikun, kur do të luajnë në Teatrin e Ëndrrave.