Kuqi shënon në humbjen e Palace

dardanmiftari | Thursday, March 12, 2009 | 0 Komente

Skuadra e Burnleyt ka shënuar fitore në dramën gjashtëgolëshe kundër Crystal Palace me rezultat 4-2, në ndeshjen e vlefshme për ligën angleze Championship.
Crystal Palace krijoi epërsi të dyfishtë në pjesën e parë, mirëpo vendasit arritën ta përmbysin rezultatin deri në fund të takimit dhe dolën fitues. Serinë e golave e filloi shqiptari me pasaportë finlandeze, Shefki Kuqi, i cili shënoi në minutën 26-të, ndërsa Clarke Carlisle dyfishoi epërsinë e mysafirëve duke shënuar autogol (35’). Ishte i njëjti lojtar i Burnleyt, i cili ngushtoi epërsinë në 1-2, vetëm katër minuta pasi shënoi autogolin. Në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes, Burnley përmbysi gjithçka. Fillimisht, Graham Alexander barazoi rezultatin nga pika e bardhë (83’). Ndërsa Steven Thompson (88’) krijoi epërsinë e parë për Burnleyn, derisa Jay Rodriguez vendosi rezultatin përfundimtar prej 4-2, në minutat shtesë të ndeshjes.