Lojtarët e Liverpoolit kërkojnë rikthimin e Owenit

dardanmiftari | Sunday, May 31, 2009 | 0 Komente

Tabloidi britanik “Sunday People” shkruan se sulmuesi i Newcastle United, Michael Owen, mund të rikthehet në Anfield, pasi disa lojtarë “të kuq” i kanë kërkuar trajnerit Rafael Benitez që ta kthejë në skuadër lojtarin anglez.
Disa nga lojtarët kryesorë të skuadrës mendojnë se Owen është lojtar i cili do të përshtatej shumë mirë në formacionin e ish-skuadrës së tij dhe do të pritej krahëhapur nga bashkëlojtarët e tij të dikurshëm. Owen ka kaluar tetë vite te Liveropooli, duke fituar Kupën FA, dy Kupa të Ligës dhe Kupën UEFA, para se të transferohej te Real Madridi në vitin 2004.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...