United shpreh interesim për Van Persien

dardanmiftari | Thursday, June 18, 2009 | 0 Komente

Tabloidi britanik "The Sun" njofton se Manchester Unitedi është duke përcjellë sulmuesin e Arsenalit, Robin van Persie.
Kontrata aktuale e holandezit me Topçinjtë përfundon në qershorin ardhshëm, ndërsa Arsenali i ka ofruar kontratë të re katërvjeçare me pagë prej 80.000 funtesh në javë. Mirëpo, 25-vjeçari dëshiron të luajë për një skuadër të aftë për të fituar trofe dhe kampioni aktual i Ligës Premier është një skuadër e tillë. “Oferta është e mirë financiarisht, mirëpo ajo nuk është e tëra. Bëhet fjalë për ambiciet e mia dhe si mund të plotësohen ato”. “Në katër vitet e fundit kam fituar vetëm një trofe, Kupën FA, ndërsa unë dëshiroj më shumë”, është cituar Van Persie nga “The Sun”.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...