Reali ruan kreun

dardanmiftari | Saturday, March 20, 2010 | 0 Komente

Ronaldo dhe Higuain festojnë golin e tretë të shënuar nga argjentinasi Real Madridi ka shpërthyer në pjesën e dytë të ndeshjes duke shënuar tre gola për të mposhtur Sporting Gijon në Bernabeu me rezultat 3-1.
Rrjetat qëndruan të paprekura gjatë pjesës së parë, por ato ‘u çanë’ me të filluar pjesa e dytë. Së pari mysafirët befasuan duke kaluar në epërsi me golin e David Barral tetë minuat në pjesë të dytë (53’).
Të zgjedhurit e trajnerit Manuel Pellegrini arritën të barazojnë pas dy minutash tjera me një gol të Rafael van der Vaart (55’), ndërsa e përmbysën rezultatin pas edhe dy minutash tjera me anë të Xabi Alonso (57’).
Gonzalo Higuain shënoi edhe një gol tjetër në minutën e 68-të të ndeshjes, që doli të ishte edhe i fundit i takimit.
Real Madridi tash kryeson me tre pikë para Barcelonës, që nesër udhëton në fushë të Real Zaragozas.