Sunderland dhe Everton shënojnë fitore

dardanmiftari | Saturday, March 20, 2010 | 0 Komente

Autori i dy golave për Sunderlandin, Darren Bent Dy gola të shënuara në 20 minutat e fundit të ndeshjes i kanë dhënë fitoren 2-0 Evertonit në fushë të vet ndaj Boltonit.
Pas pjesës së parë pa gola, momenti më vendimtar në ndeshje erdhi në minutën e 71-të, kur mysafirët e Boltonit mbetën me10 lojtarë në fushë pas eliminimit me karton të kuq të Gretar Steinsson.
Mickael Arteta iu dha avantazhin vendasve një minutë më pas, ndërsa rezultatin e vulosi Steven Pinear një minutë para fundit të kohës së rregullt. Fitorja e mban Evertonin në pozitën e tetë të tabelës, me 45 pikë.
Lorik Cana ka munguar për të dytën ndeshje radhazi për shkak të suspendimit, por kjo nuk e ka penguar ekipin e tij të shënojë fitore bindëse prej 3-1 në fushë të vet ndaj Birminghamit.
Dy gola të hershëm të shënuar nga Darren Bent (5’ dhe 11’) vulosën dominimin e vendasve në pjesën e parë të takimit. Pjesa e dytë iu takoi mysafirëve që pas një ore lojë ngushtuan disavantazhin me anë të Cameron Jerome, por fati ishte anën e vendasve të cilët ia mohuan disa raste të pastra Birminghamit, para se rezultatin ta vulosë një gol të vonshëm të shënuar nga Fraizer Campbell (88’).