Transferimet e reja të Cityt, marramendëse

dardanmiftari | Wednesday, July 14, 2010 | 0 Komente

Rock ylli britanik, Noel Gallagher, që është njëherit tifoz i flaktë i Manchester Cityt, ka thënë se drejtori Garry Cook ia ka treguar planin për transferimet e reja, të cilat për ish-yllin e “Oasis” janë marramendëse.
“Unë posa e pata një drekë të madhe me Garry Cook dhe të rejat që do t’i dëgjoni muajin e ardhshëm do të jenë marramendëse, por nuk mund të them asgjë. Lojtarë që do të vijnë dhe shkojnë, nga ku po vijnë dhe ku do të shkojnë”, theksoi Gallager.
I vënë nën presion që të zbulojë emra, ai u përgjigj negativisht sa i përket superyllit të Barcelonës, Lionel Messi dhe njeriut që vlen 80 milionë funte, Cristiano Ronaldo. Por, Noel nuk e përjashtoi transferimin e Fernando Torresit, betejën për të cilin City deri në këto momente është duke e humbur.
“Garry i shkruante këto emra në letër, mendoj për ata që do të jenë në skuadrën e re. E vënë në letër, skuadra prej 24 futbollistëve do të hyjë me qëllimin për të fituar gjithçka sezonin e ardhshëm. Kjo nuk do të thotë se jemi kokëtrashë dhe themi se do të fitojmë patjetër gjithçka, por ne do të duhet të mendojmë ‘Kush është më i mirë se ne në kampionat’? Chelsea e ka përvojën dhe United e ka edhe më shumë me Fergusonin në stol, por kur i pashë emrat dhe kur mu mor mendja, mendoj se jemi favoritët e tretë për ta fituar Ligën Premier”, përfundoi Noel Gallagher.

Category:

Ju pelqen artikulli shperndaje me shoke!

0 Komente

Shkruani Komentin Poshtë...