United triumfon në Mestalla

dardanmiftari | Wednesday, September 29, 2010 | 0 Komente

Roberto Soldado në një duel me Rio Ferdinand Manchester United ka shënuar fitore plotësisht jo të merituar në udhëtim te Valencia në Mestalla dhe atë me rezultat minimal 1-0, pesë minuta pa përfunduar takimi.
Valencia mbyti anglezët për 85 minuta, me raste të shumta dhe goditje të cilat ishin ndalur nga Edwin Van der Saar. Por, u desh që të inkuadrohej Javier Hernandez për t’ia shkaktuar humbjen e parë Valencias këtë sezon, kur shënoi golin e fitores për United (85’), pas një pasimi nga Maccheda. Shumë instruksione, shumë raste, asnjë gol...e kundërta për Djajtë...pak instruksione, pak raste, 1 gol, por 3 pikë të mëdha.
Edhe Rangers shënoi fitore minimale ndaj Bursasporit, me anë të golit të Steven Naismith (18’), që u gjend mirë në zonën e turqve.
Rangers është lider në Grupin C me katër pikë ashtu si Manchester United që gjendet në pozitën e dytë, por me golaverazh më të fortë se Djajtë e Kuq. Valencia është në pozitën e tretë me tri pikë, kurse Bursaspori e sheh veten në pozitën e fundit pa pikë dhe pa gol të shënuar.