Barcelona, hija e Realit

dardanmiftari | Thursday, November 11, 2010 | 0 Komente

Barcelona ka shënuar fitore identike si Real Madridi me rezultat 5-1 ndaj skuadrës nga divizioni i tretë spanjoll, Ceuta, në kuadër të Copa del Rey.
Barcelona ashtu si në ndeshjen e parë ndaj Ceutas luajti me ‘fëmijë’, por pa anashkaluar as jashtëtoksorë si Lionel Messi.
Nolito zhbllokoi rezultatin pas vetëm dy minuta lojë. Gabriel Milito e dyfishoi rezultatin dhe e përfundoi ndeshjen në minutën e shtatë të saj. Guzman shënoi për 2-1 (35’), përderisa mysafirët mbetën me një lojtar më pak në fushë (26’).
Në pjesën e dytë vetëm sa u finalizua copëtimi i skuadrës që erdhi për vizitë turistike në Camp Nou.
Pedro realizoi (50’) për 3-1, ndërsa për 4-1 shënoi Bojan Krkic (64’). Ashtu si Barcelona që po e përcjell Realin si hije, ashtu edhe Lionel Messi (68’) po e përcjell rivalin e tij Cristiano Ronaldo, pasi që ashtu si portugezi, edhe argjentinasi realizoi një gol në Copa del Rey.
Barcelona kalon në fazën tjetër falë rezultatit të përgjithshëm prej 7-1, rezultat ky që ka mundur të jetë shumë më i thellë.