Milani merr kreun

dardanmiftari | Thursday, November 11, 2010 | 0 Komente

Skuadra e Milanit ka shënuar fitore prej 3-1 kundër Palermos, për të marrë kreun e tabelës në Serie A, pasi lideri i deritanishëm, Lazio, u mposht nga Cesena me rezultat 1-0.
Rossonerët kaluan në epërsi në pjesën e parë përmes Alexandre Patos (19’), ndërsa mysafirët barazuan në pjesën e dytë përmes Armin Bacinovic (63’).
Me golin e tij të 100-të në Kampionatin italian, Zlatan Ibrahimovic riktheu avantazhin e vendasve nga pika e bardhë (77’).
Robinho ngriti edhe më shumë epërsinë e Milanit (83’) vetëm tre minuta pasi u inkuadrua në lojë për të zëvendësuar Pippo Inzaghin që nuk ishte me fat këtë mbrëmje, pasi u lëndua vetëm disa minuta pas inkuadrimit në lojë.
Me këtë fitore, Milanin ngritet në kuotën e 23 pikëve, një më shumë se Lazio që mban vendin e dytë.