Barcelona vazhdon me fitore

dardanmiftari | Saturday, January 22, 2011 | 0 Komente

Blaugranët kanë regjistruar fitoren e radhës në La Liga duke e mposhtur Racing Santanderin me rezultat 3-0 në Camp Nou.
Vendasit ishin dominues në pjesën e parë, ndërsa goli i avantazhit erdhi pas një topi të jashtëzakonshëm të Leo Messit të plasuar në drejtim të portës, të cilin e Pedro e futi në rrjet (2’).
Në minutën e 33-të u akordua penalti në favor të Barcelonës, pas një ndërhyrjeje të parregullt në David Villan brenda gjashtëmbëdhjetëmetërshit, ndërsa i pagabueshëm nga pika e bardhë ishte Messi.
Një aksion të bukur të vendasve e përfundoi me një gol të bukur mesfushori Andres Iniesta (57’), i cili vendosi edhe rezultatin përfundimtar të takimit.
Me këtë fitore, Barcelona ngritet në kuotën e 55 pikëve, dhe tani ka shtatë pikë më shumë se Real Madridi, që të dielën zhvillon ndeshjen e javës së njëzet kundër Mallorcas.