Vjen përgjigja e Barcës (VIDEO)

dardanmiftari | Monday, August 29, 2011 | 0 Komente

Kampioni i Spanjës në fuqi, Barcelona, nuk i ka lënë shumë hapësirë gëzimit të Real Madridit pas fitores së lartë të të shtunës mbrëma, pasi që e ka mposhtur Villarrealin me rezultat 5-0 në derbin kryesor të kësaj jave në La Liga që u zhvillua të dielën në Camp Nou.
Thiago Alcantara e përfundoi për mrekulli një aksion të Blaugranëve pas asistimit të Cesc Fabregas (25’).

Një kombinim të bukur mes Leo Messi dhe Cesc, transferi i ri i katalunasve e kompletoi me gol (45’) për ta mbyllur pjesën e parë me epërsi të dyfishtë.

Nuk kaluan shumë minuta brenda pjesës së dytë (47’) dhe Alexis Sanchez trefishoi epërsinë i ndihmuar nga Alcantara.

Dy golat e radhës i takuan më të mirit në botë, Lionel Messi, i cili fillimisht u asistua nga Andres Iniesta (52’) e më pas nga Alcantara (75’).

Me pikët e para të fituara në sezonin e ri, Barcelona do të renditet pas Real Madridit falë një goli më pak të shënuar.