Djajtë liderë të rinj

dardanmiftari | Sunday, December 18, 2011 | 0 Komente

Manchester United ka shënuar fitore shumë të rëndësishme dhe plotësisht të merituar me rezultat 2-0 ndaj Queens Park Rangers në udhëtim.
Djajtë e Kuq e dominuan takimin nga fillimi i tij, me raste të shumta dhe me një gol të realizuar që në minutën e dytë nga Wayne Rooney.

Presioni i United në portën e vendasve vazhdoi gjatë gjithë takimit, por në pjesën e parë nuk ndryshoi asgjë.

Në pjesën e dytë përkundër rasteve të shumta, shtyllës së goditur dhe lojës mjaft atraktive nga Manchester United, u shënua vetëm nja gol nga Michael Carrick (56’), i cili realizoi pas një goditje precize nga distanca.

United pos rikthimit të shpejtë të Chicharitos kësaj fitoreje mund t’i gëzohet pasi është lider në Ligën Premier me një pikë më shumë se Manchester City që në ora 17:00 pret në Etihad Stadium konkurrentin tjetër për titull, Arsenalin.