Juve mbetet prapa

dardanmiftari | Sunday, March 04, 2012 | 0 Komente

Juventusi ka bërë një hap të gabuar në garën për titullin e kampionit të Italisë duke barazuar me rezultat 1-1 ndaj Chievos.

Bianconerët e filluan mirë takimin duke qenë skuadër dominuese dhe në pjesën e parë arritën të kalojnë në avantazh.

Pas një krosimi të Andrea Pirlos, Chiellini e goditi shtyllën, ndërsa aty ishte Paolo De Ceglie për ta shënuar golin e epërsisë (18’). Dhe me epërsi minimale të vendasve skuadrat shkuan në pushim.Në gjysmën e dytë, mysafirët filluan të tregoheshin të rrezikshëm, ndërkohë që Juventusi nuk po arrinte ta shënojë golin e sigurisë.
Në vazhdim, Chievo e dramatizoi ndeshjen duke e barazuar rezultatin me anë të Boukary Drame (76’).
Lojtarët bardhezi u munduan me të gjitha forcat deri në fund të takimit për të dalë fitues, mirëpo në fund morën vetëm një pikë.
Pas këtij barazimi, Juventusi mbetet tre pikë prapa liderit Milan, ndërsa ka një ndeshje më pak të zhvilluar.